18.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2022-2023

--

Vltavice se s ročníkem rozloučila porážkou

22. J. Falář (p.) , 50. J. Vostřez - 13. M. Stupár , 32. M. Stupár , 47. M. Domín , 76. L. Pecka , 81. L. Pecka
13

Horní Vltavice vyhrála za celý ročník pouze jeden duel a poslední zápas proti Lažišti neočekával změnu v této statistice.

Jen o jednu branku

Hosté se sice rychle dostali do vedení, když se ve 13. minutě prosadil Stupár, ale houževnatý domácí tým, který hrál navíc jen v deseti, tvrdě bojoval a ve 22. minutě dostal možnost zahrávat pokutový kop, který proměnil Falář. Remízový stav ale vydržel jen chvíli, než si hosté po půl hodině hry vzali vedení zpět. Martin Stupár tak svojí druhou brankou zařídil poločasové vedení 2-1.

Závěr rozhodl

Druhý poločas začal opět rychlou brankou hostů, která padla už po dvou minutách hry, když se prosadil Domín, ale domácí ztrátu o dvě branky nepřipustili a v 50. minutě snížil na 2-3 Vostřez. Hosté měli míč na svých kopačkách, ale domácí Vltavice bránila vše co šlo. Bohužel ale v deseti lidech nevydržela celý zápas a závěr už patřil hostům. V 76. a 81. minutě to na sebe vzal ten nejzkušenější hráč Luboš Pecka a dvěma přesnými zásahy definitivně rozhodl. Lažiště tak zvítězilo 5-2 a v první sezoně po znovuzrození skončil tým okolo Luboše Pecky na druhém místě.

TJ Vltava Horní Vltavice
L. Svoboda [-] - L. Psotka [-] - J. Vostřez [-] , V. Jirkovský [-] , A. Grubner [-] , D. Demeter [-] , J. Fořt [-] , J. Falář [-] , J. Zeman [-] , M. Dovín [-]

FK Lažiště
O. Vašura [-] - F. Honzátko [-] , M. Stupár [-] , J. Matulka [-] , P. Ostádal [-] , J. Hrbek [-] , L. Městka [-] , M. Stupár [-] , K. Tůma [-] , Z. Král [-] , M. Dej [-]

Hráči zápasu: M. Stupár .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: KOBLÍŽEK Karel - VOLDŘICH Karel (N), MIKEŠ Petr (N).