16.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2022-2023

--

--

Derby pro Dub

13

V sobotu došlo v prachatické okresní soutěži na třaskavé derby sousedů. Do Dubu přijela rezerva Vlachova Březí.

Odplata za podzim

Zápas začal z ostra a domácí se dostali ve 14. minutě i do rychlého vedení zásluhou Choďjuše. Hosté drželi krok, ale domácí hráli s větší lehkostí. Další branky ale nepřicházely a tak si fanoušci museli počkat až do závěru poločasu. Březí už se nejspíše už vidělo v kabině, ale ve 43. minutě zvýšil na 2-0 Friš, toho o minutu později doplnil Choďjuš a zkrat hostů dokonal za další minutu brankou na 4-0 Vojta.

Poločas skončil pro Březí hrozivě a ten druhý začal též lépe pro Dub, který se v 52. minutě dostal k páté brance, když Hodonického překonal Bartizal. Hráč Dubu byl sice následně po hodině hry vyloučen za svůj faul, ale to domácí za tohoto stavu vůbec netrápilo. Navíc o pět minut později po vyloučení stanovil konečný stav utkání svojí třetí brankou Choďjuš a Dub tak jednoznačně zvítězil 6-0.

FC Vlachovo Březí B
FB FCVB: Pouťové derby nám zlomilo vaz v závěru první půle.

TJ Dub
P. Sztojka [-] - Š. Bartizal [-] , D. Otradovský [-] , L. Vojta [-] , L. Humpolák [-] , V. Soumar [-] , P. Půbal [-] , J. Tesař [-] , P. Friš [-] , V. Novák [-] , A. Choďjuš [-]

D. Hodonický [-] - V. Le [-] , Š. Kouba [-] , J. Bušek [-] , R. Bartůněk [-] , J. Pešek [-] , O. Škopek [-] , F. Šťoural [-] , J. Noha [-] , P. Dejmek [-] , P. Jehlík [-]

ŽK: 26. P. Stropnický , 59. Š. Bartizal - 85. V. Le . ČK: 65. Š. Bartizal .
Hráči zápasu: A. Choďjuš .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: Heinzl Václav - NOVÁK Tomáš (N), LAGRON František (N).