12.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2022-2023

--

Zbytiny bodovaly i se Březím

16. M. Řehoř , 57. J. Kazar - 21. J. Kouba , 28. J. Noha
13

Po výhře 2-1 nad Horní Vltavici čekal na hráče Zbytin zápas s rezervou Vlachova Březí, která ještě na jaře nebodovala.

Krátké vedení domácích

Zápas začali lépe domácí, kteří se v šestnácté minutě ujali po rohovém kopu zásluhou Řehoře vedení.  To ale vydrželo pouhých šest minut, když za vápnem napřáhl hostující Kouba a brankář Riedl na ránu do šibenice nedosáhl. Právě brankář Zbytin byl důležitou postavou i u druhé branky hostí, když ve 28. minutě nezpracoval míč a Jiří Noha měl lehkou práci trefit prázdnou branku. Po tomto otočení výsledků byli hosté lepší a domácí se zmohli jen na střely ze střední vzdálenosti. Navíc to do poločasu mohlo být 3-1, ale Riedl svoji chybu odčinil, když vytáhl ránu hostujícího útočníka před koncem poločasu na břevno.

Vyrovnání a závěrečná snaha hostí

Druhá půle přinesla na podmáčeném terénu vyrovnání v 57. minutě. Hosté se nedokázali zbavit míče z hranice vápna, k němu se po centru dostali domácí a Jiří Kazar nakonec překonal brankáře Hodonického. Zápas poté přinesl mnoho šancí na obou stranách, ale branka už nepadla a to ani při závěrečném tlaku hostí, při které i zazvonilo břevno. Zbytiny tak berou bod za remízu 2-2 s Vlachovem Březím

TJ Zbytiny
D. Riedl [-] - D. Dyba [-] , P. Lebeda [-] , J. Véber [-] , K. Hettner [-] - V. Šnajdr [-] , M. Zlomek [-] , M. Balica [-] , P. Hábich [-] - J. Kazar [-] , M. Řehoř [-] -

FC Vlachovo Březí B
D. Hodonický [-] - J. Kouba [-] , P. Jehlík [-] , J. Pešek [-] , Š. Kouba [-] , F. Šťoural [-] , O. Škopek [-] , D. Kapuscinský [-] , R. Bartůněk [-] , F. Beránek [-] , V. Plachta [-]

ŽK: 50. R. Bartůněk .
Hráči zápasu: D. Riedl .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: HARVALÍK Miroslav - ŠNAJDR František (N), PĚSTA Václav (N).