16.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2022-2023

20. R. Slobodian (p.)
5

Rozhodčí v jednu chvíli nařídil proti hostům penaltu. To udělalo rozruch!

Klíčový moment

Luhačovicím rozhodně patřil první poločas zápasu. Byli aktivnější i nebezpečnější. Hned v úvodu trefil mladý Jakub Novák tyč. Po rohu Slobodiana zase hlavičkoval domácí kapitán Ondřej Červenka.

V deštivém zápase byla rozhodující však jediná chvíle. A to 19. minuta! V této minutě totiž rozhodčí Zpěvák, po souboji mezi hostujícím hráčem Janem Růžičkou a domácím útočníkem Jakubem Novákem uvnitř pokutového území, rozhodl o přímém penaltě na branku hostů. Dle hostujícího hráče se o nedovolený zákrok nejednalo. Rozhodčí má ale jasno! Střelec Luhačovic Rostislav Slobodian (9) nabídnutou příležitost ve formě pokutového kopu využil a proměnil. Posílá tak tým FK Luhačovice do vedení 1:0.

Co se týká soupeře, zahrozili v prvním poločase jen dvěma střelami od Adama Skřivana a Jana Bartoše.

V posledních minutách lázeňský tým začal polevovat a hosté začali tlačit.

Nedokázali vyrovnat

V druhém poločase se domácí soustředí spíše na obranu. Dvě možnosti druhé půlky zápasu byly dorážka od domácího kapitána Ondřeje Červenky a hlavička od nováčka jménem George Amoako Danquah, který přestoupil z SFK ELKO Holešov. Osvětimany měly navrch, ale ani jednou nedokázaly dokončit akci, díky obraně domácích. Nejblíže k vyrovnání byl v nastaveném čase Denis Ševčík, ale míč chytá brankař Michal Švec.

FK Luhačovice
Jan Jelínek, trenér:: „Sestavu máme trošku rozsypanou. Čtyři kluci nastupovali se sebezapřením, což bylo znát. Tempo hry nám po změně stran trošku uvadlo, nedokázali jsme vpředu podržet balon. Už v posledních deseti minutách úvodní části jsme byli pasivní, hosté nás začali tlačit. Pětatřicet minut první půle jsme měli pod kontrolou. Herně jsme byli lepší. Hosté byli fotbaloví, dobývali nás, ale nijaké velké šance neměli. Dokázali jsme totiž jejich akce zastavovat. Na přírodní trávě jsme ještě nebyli. I další domácí zápas asi budeme hrát na umělce.“

M. Švec [-] - M. Hyžík [-] (54. J. Kryšpín [-] ) , D. Marchenko [-] , Š. Červenka [-] (77. J. Jelínek [-] ) , J. Kořenek [-] , T. Kocián [-] , O. Červenka [-] , J. Novák [-] (46. G. Danquah [-] ) , A. Popelka [-] , L. Garaja [-] , R. Slobodian [-] (90. A. Tejnský [-] )

TJ Osvětimany
P. Chvojka [-] - D. Polák [-] , L. Mareš [-] , J. Růžička [-] , M. Kabelka [-] , A. Skřivan [-] (46. D. Ševčík [-] ) , J. Bartoš [-] , M. Čevelík [-] (54. J. Kowalík [-] ) , M. Tomaštík [-] , M. Zapletal [-] , M. Groulík [-]

ŽK: 14. J. Novák , 50. G. Danquah - 10. L. Mareš , 20. J. Růžička , 27. M. Zapletal , 86. M. Groulík .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: ZPĚVÁK Petr - KOTAČKA Rostislav, SCHNÜRMACHER Filip.