18.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

34. J. Votava (p.) , 81. P. Padělek - 53. J. Trnka
12

Hrotovice si připsaly proti Blatnici domácí těsnou výhru v poměru 2:1

Domácí o gól lepší

Hrotovice v neděli 16.4. nastoupily doma proti Blatnici, soupeři z druhé poloviny tabulky. Domácí hned od začátku měli mírnější převahu, vytvořili si řadu slibných šancí, ale díky vlastní smůle a kvalitám hostujícího brankáře žádná neskončila v síti. Až po půl hodině hry byl v pokutovém území faulován domácí Emil Pokorný a z nařízené penalty otevřel skóre Honza Votava.

Domácí výhru uhájili

Po změně stran domácí trochu ubrali a nabídli pár šancí hostům, ti v 53. minutě díky samostatnému úniku Jiřího Trnky srovnali na 1:1. Domácí trochu rozhození brankou znejistěli a i přes řadu vytvořených šancí dlouho nedokázali vedení vrátit na svojí stranu. To se povedlo až střídajícímu Pavlu Padělkovi, který 10 minut před koncem zvýšil na konečných 2:1. Hrotovice tímto vítězstvím konečně získaly 3 body a posunuly se na třetí místo v tabulce.