--

--

Béčko Baníku i s posilami z A týmu přehrálo Kvítkovice

8

Poslední březnový víkend přinesl zápasy už 21. kola MSFL a v jednom ze zápasů se utkalo béčko Baníku s Kvítkovicemi.

Domácí šli do vedení

Bomácí Ostrava se chtěla po zaváhání Kroměžíže dotáhnout blíže k prvnímu místu v tabulce a k tomu jí pomohli i posily z A týmu.

S několika posilami z áčka si domácí od začátku vynutili převahu a v 17. minutě ji po Šehičově centru z křídla zužitkoval z malého vápna poprvé Smékal - 1:0.

Baník měl navrch, ale hosté pozorně bránili.

Poločasové skóre zůstalo po Smékalově trefě beze změny.

Domácí potvrdili roli favorita

Na druhý gól se čekalo až do 66. minuty. Domácí Buchta počkal, až mu z druhé vlny přiběhne Juroška, který se pak z velkého vápna opřel do balonu a míč těsně nad zemí zaplul k tyči - 2:0.

Hotovo ještě nebylo, protože v 77. minutě se v šestnáctce probil k zakončení Chovan a byl úspěšný - 2:1.

Naštěstí pro domácí přišla okamžitá odpověď a po dalším centru Buchty zkrotit balon uvnitř vápna Smékal, který podruhé v zápase prostřelil Kalinu - 3:1.

Domácí tak slaví tři body a perou se dál o první příčku.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Zápas jsme si zbytečně komplikovali přehráváním herních situací a pak jsme chtěli situaci vyřešit dlouhou přihrávkou, což ve větrném počasí a na konsolidovaný blok soupeře nemohlo platit. Naopak, když jsme práci s míčem zrychlili, trpělivě otáčeli těžiště hry, podařilo se nám obranný val Kvítkovic trhat a vytvářeli jsme si zajímavé situace. Co se týká samotného výsledku, jedna podceněná situace v defenzivě a naše střelecká impotence je důsledkem toho, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší.

J. Letáček [-] - R. Miškovič [-] (46. J. Drozd [-] ) , D. Smékal [-] (87. P. Halda [-] ) , J. Juroška [-] (68. M. Jaroň [-] ) , J. Svozil [-] , D. Stoklásek [-] , A. Provazník [-] (46. R. Zálešák [-] ) , D. Buchta [-] , P. Jaroň [-] (80. D. Látal [-] ) , J. Boula [-] , E. Šehić [-]