29.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Sladká tečka za hořkou sezónou

0

Do Lutína zavítal v rámci předehrávky posledního kola Brodek u Přerova, pro který by to mělo být vítězné rozloučení s letošním ročníkem. Lutín je beznadějně na posledním místě a Brodek se nachází v nejlepší pětce tabulky. O výsledku utkání nebyly pochyby, ale i tak se navzdory všemu podařilo outsiderovi rozloučit s krajským přeborem v dobrém.

Lutín jde do vedení

Zápas začal tak, jak jsme všichni očekávali. Brodek vkročil do zápasu sice s některými oporami na lavce, ale kvalita hry zůstala. Na hostech se možná začala objevovat frustrace z přetrvávajícího remízového stavu, když brzké žluté karty viděl Jan KudličkaDavidem Šarmanem. Ve 29. minutě pokořil brodeckého brankáře Radek Šnejdar a Lutín šel do senzace - 1:0. S Brodkem branka zacloumala a nejvíc to šlo poznat na přesnosti. Miroslavu Nejezchlebovi se podařilo udržet branku neotřesenou a jeho spoluhráči už branku do konce první půle nepřidali.

Mariáš v podání hlavního rozhodčího

Do druhého poločasu naskočily oba celky velmi slušně. Opatrnost střídaly akce a gól byl na spadnutí. Na Brodku šlo vidět, že tento zápas si nechtějí nechat utéct, ale Lutín skvěle bránil a hrozil breaky, které na hosty poměrně platily. Druhé branky jsme se ale dočkali až v 80. minutě, kdy našel recept na brankáře Petra Bělíka, který po změně stran nahradil Davida ŠarmanaMichal Prucek - 2:0. To nejspíše bylo poslední kapkou pro Brodek. V závěru se probudila celá lavička a rozhodčí Tomáš Winkler sázel jednu kartu za druhou. Vrcholem celé situace byla červená karta Lukáše Bundila za ne zrovna vybíravý slovník.