28.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

DÍKY KOLCO!

2

Pro Čechovice bylo 28. kolo tím posledním, které se hrálo na jejich trávníku. Na hřiště čtvrtého Sokola zavítala lutínská Sigma, která je poslední v tabulce. Ještě před začátkem se na tribuně objevil velký nápis, na kterém bylo sděleno poděkování Lukáši Koláčkovi, pro kterého to byl poslední zápas, který na domácím hřišti odtrénuje. Vše napovídalo tomu, že by to mohlo být krásné domácí rozloučení.

Domácí rozhodli už v první půli

Už ve 14. minutě se do míče opřel na hranici šestnáctky Tomáš Lakomý, kterému hlavou upravil směr Filip Halouzka - 1:0. Utkání se vyvíjelo přesně tak, jak se očekávalo a Sigma musela houževnatě bránit. Po devíti minutách od první branky, přišla i ta druhá, když Ondřej Kadlec nahrával Lukáši Petrželovi před prázdnou bránu - 2:0. Na třetí branku jsme opět nečekali dlouho, jelikož ve 30. minutě našel z volného kopu Lukáš Petržela hlavu Filipa Halouzku, který osobně podruhé překonal Miroslava Nejezchleba - 3:0. Ve vápně ještě sklepnul míč Petr Haluza na Tomáše Lakomého, na jehož ránu stihnul zareagovat Miroslav Nejezchleb. Svou šanci dostali také hosté, ale Vojtěch Šoupal a dorážky Tomáš Körner, z následné dorážky, si vylámali zuby na Lukáši Pekovi. Do konce poločasu už nikdo čtvrtou branku nepřidal.

Vítězné rozloučení

Ve druhém poločase se domácí neskopojili s dosavadním výsledkem a pokračovali tam, kde v prvním poločase skončili. Ve 48. minutě Radek Šnejdar fauloval ve vápně Lukáše Petrželu a rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než nařídit pokutový kop. Mič si na penaltu nachystal Filip Studený a uklidil to k pravé tyči - 4:0. Běžela 62. minuta, když Filip Halouzka centroval míč na Jakuba Šolína za obranu, který dostal míč do sítě podél brankáře - 5:0. Čechovice mohly zvýšit také z přímého kopu, ale střela Jiřího Jašíčka proletěla těsně nad břevnem. V 87. minutě přihrával Jan Walter před prázdnou bránu na Adam Jurníčka, který bez problému rozvlnil síť - 6:0. Hráči Čechovic se tak rozloučili s úspěšnou érou trenéra Lukáše Koláčka skvělým zápasem a zaslouženým vítězstvím.