26.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

V Jeseníku se zázraku Sigma nedočkala

27. S. Planý , 74. T. Cundrla (p.) , 91. V. Nedavaška
4

Zápas Davida a Goliáše byl na programu v Jeseníku, kam k nim přijel Lutín ke střetu ve 26. kole. Absolutně našláplý Jeseník se s 58 body vyhřívá na první příčce krajského přeboru a míří za postupem, zatímco Sigma Lutín ani ne s polovinou bodů Jeseníku bojuje o záchranu každé kolo z posledního místa tabulky.

Odpor Lutína se těžce lámal

Jak by asi každý čekal, tak Jeseník nenechal nic náhodě a od prvních minut si užíval míče více, než soupeř. Brzy se začaly vyskytovat i šance na branky, které do té doby končily na rukavicích Miroslava Nejezchleba, a nebo bloky lutínské obrany. Ve 27. minutě otevřel s trochou štěstí skóre Samuel Planý, který míč poslal podél brankáře do sítě - 1:0. Domácí se tlačili za další brankou, ale Sigmě se vždy nějak podařilo akce Jeseníku zastavit. Do konce poločasu se už skóre neměnilo.

Co by bylo, kdyby...

Domácí vkročili do úvodu druhé půle stejně aktivně, jak do té první, a šance na sebe nenechaly dlouho čekat, avšak končily bez oslav. Po zblokované střele se šel zahrávat roh pro Lutín, který zahrál kapitán Tomáš Los přímo do ruk brankáře Jana Vajdy, kterému míč vypadnul a musel svou chybu hasit na brankové čáře. Sigmě v této situaci chybělo ke srovnání opravdu málo. V 74. minutě se hosté dopustili faulu ve vápně, po kterém následoval pokutový kop, ke kterému se postavil Tomáš Cundrla a proměnil - 2:0. Ne dlouho poté se skóre změnilo potřetí a naposledy, když z lavičky naskočil čerstvý mladík Vojtěch Nedavaška, který ve svých 16 letech splatil důvěru svému trenérovi - 3:0. Hosté z Lutína už s tímhle zápasem nedokázali nic udělat a odjíždí s prázdnou.