25.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Brodek udržel krok se špicí

2

Velice zajímavý a očekávaný zápas byl na programu v rámci 25. kola, kdy druhý Brodek u Přerova hostil čtvrté Čechovice. Ačkoliv se mělo jednat o zápas, který bude thrillerem do posledních minut, tak bylo rozhodnuto už v úvodních třiceti minutách.

Rychlá branka nasměrovala Brodek k vítězství

V Brodku se snad ani nemohla stihnout zapnout světelná tabule, když hned z prvního nebezpečného útoku domácích padla branka, o kterou se volejí k tyči postaral Matěj Kytlica - 1:0. Čechovice se rychle vzpamatovaly a začaly větrat obranu Brodku, ale bez výsledku. Paradoxně je tato snaha dostala do situace, ze které padla i branka druhá. Z protiútoku dokázal Brodek vytěžit roh, ze kterého se hlavou prosadil Tomáš Vařecha, i když Lukáši Pekovi nezbývalo mnoho, aby střelu dokázal zpacifikovat. Hosté se ale nehodlali vzdát a stále drželi s Brodkem krok až do konce první půle.

"Koláček na plac"

Druhá polovina zápasu nabídla opět vyrovnanou partii, ze které jsme se mohli dočkat i dalších branek, ale koncovka selhávala dále na obou stranách. Hosté se začali tlačit v čele s Filipem Halouzkou dopředu čím dál více, ale tohle zkrátka nebyl jejich den. V poslední desetiminutovce jsme viděli něco, co nebývá ve fotbale tak úplně zvykem. V 83. minutě bylo připravené střídání, kdy Radima Muzikanta nahradil Lukáš Koláček. Nebylo by na tom nic podivného, kdybych vám neoznámil, že se jedná o čechovického devětatřicetiletého dirigenta, který ukončil svou hráčskou kariéru před pár lety a nyní přenáší své zkušenosti v roli trenéra hostů.