24.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Brulík a spol. sestřelili Brodek

14. O. Brulík , 17. O. Brulík , 24. O. Brulík , 48. O. Brulík , 67. L. Pinkava , 84. R. Kuba (p.) - 12. D. Mlčoch
2

Role favorita je jasná - třetí Brodek u Přerova přijel do Mohelnice, která se pohybuje ve druhé polovině tabulky. Výhra hostů by je vynesla na druhé místo v případě, že by Čechovice i Kostelec ztratily. Štěstí jim ale nepřálo, Čechovice zvítězili, Kostelec na Hané také a Brodek si odvezl z Mohelnice pouhý výprask.

Brulík rozhodl už v první půli

První šance Brodku přišla už v brzkých minutách, ale od té doby se Mohelnice tlačila dopředu, co to šlo. V 9. minutě proletěla střela z přímého kopu, který zahrával Jan Fišar, těsně kolem brány, kterou hájil David Šarman ještě s nadějí na bodový zisk. Ve 14. minutě se z rychlého "breaku" prosadil David Mlčoch, kterému to naservíroval před skoro prázdnou bránu Petr Bundil z rohu hřiště - 0:1. To ale bylo pro hosty vše. Pouhé dvě minuty na to utekl za obranu Ondřej Brulík a druhým dotekem to trefil za vzdálenější háčky - 1:1. Za tři minuty našel Filip Bača na hranici vápna Ondřeje Brulíka, který z první umístil míč k tyči - 2:1. Už ve 24. minutě završil Ondřej Brulík hattrick, když po rychlém převzetí před vápnem vymetl pavučiny z levého horního rohu brány - 3:1. Domácí toho neměli dost a s útočnými akcemi rozhodně nešetřili, ale David Šarman se v bráně ne jednou předvedl.

Takhle to začít nejspíš nemělo

Poločasové promluvy hostujícího trenéra ovoce nepřinesly, jelikož už ve 48. minutě přidává Mohelnice čtvrtou branku, nebo abych byl přesný, tak konkrétně znovu Ondřej Brulík. Domácí číslo 11 uteklo obránci Davidu Mlčochovi a propálil brankáře - 4:1. Brodek se výrazně zvednul, ale jejich útočné pokusy v síti nekončily. V 67. minutě se míč z rohu zakroutil na hlavu Lubomíra Pinkavy a ten jej výborně umístil - 5:1. Hosty tento pátý gól už zlomil a Mohelnice mohla přidat i další branky. Radosti Martina Vokouna zabránil v 76. minutě kapitán hostů Jan Omelka, který míč vykopl takřka z brankové čáry. V 84. minutě přišla tečka za zápasem od Romana Kuby, který využil pokutové kopu a zkušeně proměnil. Po 90 minutách přišel pro hráče Brodku vytoužený závěrečný hvizd, který ukončil jejich trápení.