22.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

"Derby jak se patří"

0

V rámci 22. kola krajského přeboru Olomouckého kraje zavítali do Želatovic hráči z Brodku u Přerova. Zápas týmů z tak trochu jiných "sort" úkazal vysokou intenzitu a spoustu nadějných šancí. Kdo se přijel do Želatovic na tento duel podívat, tak rozhodně nelitoval.

Obě strany začaly pořádně od podlahy

Brodek u Přerova sice byl papírovým favoritem, ale Želatovice si to s nimi rozdat takzvaně "na férovku." Skoro většinu zápasu se střídal protiútok za protiútokem a ne jeden byl řekl, že dnešní zápas může dopadnout jakkoliv. Po 16 minutách do hry promluvil David Mlčoch, který svou trefou změnil skóre utkání 0:1. Po několika šancí na obou stranách se však opět radovali borci z Brodku u Přerova, když v 31. minutě zakončil jejich kapitán Jan Omelka - 0:2. Do kabin se šlo tedy za stavu, který více vyhovoval hostujícím.

Želatovicím poločasová promluva pomohla

Běžela teprve 6. minuta druhého poločasu, kdy se Tomáš Matušík zasloužil o snížení náskoku soupeře a nakopnul svůj tým - 1:2. Od vstřelení branky se začalo hrát spíše na jednu bránu, kterou úspěšně bránil David Šarman a držel tak svůj tým nad vodou. Kromě "brejkových" situací se Brodek dostával na útočnou půlku velmi zřídka. Ke konci zápasu mohl Tomáš Matušík druhým přesným zásahem zařídit svému klubu bod, ale jeho rána z dálky skončila na brankové konstrukci. Závěrečný hvizd ukončil tento zápas za stavu 1:2.

FK Brodek u Přerova
Jan Omelka: Myslím si, že to bylo derby jak se patří, hrál se fotbal takzvaně “nahoru dolů“ a občas až v děsivém tempu, kdy jsme vstřelili dva góly ve vyrovnaném prvním poločase, a do druhé půlky jsme tak šli s náskokem 2:0. Domácí však brzo po poločase snížili na 1:2 a převzali kontrolu nad utkáním. Želatovice hrály na míči, dobře kombinovaly a vytvářely si šance, které však kolikrát až neskutečně pochytal náš brankář David Šarman. My jsme hrozili z brejků, ovšem ani jeden jsme nedotáhli do konce, abychom pojistili vedení, a tak málem na konci zápasu přišel trest, když skvěle hrající Tomáš Matušík krásnou bombou trefil tyč naší branky. Nutno podotknout, že utkání by spíš slušela remíza, ale štěstí tentokrát stálo na naší straně. Určitě taky musíme pochválit všechny tři rozhodčí, kteří přispěli svým výkonem k vysoké kvalitě utkání.