22.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2022-2023

--

Rapotín se veze na vítězné vlně

36. J. Ševčík (p.) , 71. M. Kocourek - 51. J. Smékal
0

Ačkoliv se jednalo o zápas týmů druhého konce tabulky, tak o zápletku bylo postaráno. Oba celky se snaží odskočit sestupové příčce a výhra by pomohla na obou stranách. Máme tu borce z Rapotína, kteří se po 2 výhrách snaží navázat na slibně se vyvíjející formu, a Zábřežany, kteří od 2. dubna nedokázali vyhrát. Jak tenhle duel dopadnul ?

Penalta otevřela derby

Úvodu utkání se lépe chytila hostující jedenáctka, která rapotínskou obranu neustále zaměstnávala. Rapotínu určitě nejde upřít snaha o převzetí kontroly děje na hřišti, za kterou v 36. minutě byli hráči odměněni. Zábřeh ztratil míč na útočné polovině a domácí vyrazili do protiútoku, který skončil faulem v pokutovém území. Penalty se ujmul kapitán Jiří Ševčík a zkušeně proměnil - 1:0. Do konce poločasu se už nikomu dalšímu nepovedlo změnit skóre.

Vydařený úvod na výhru Zábřehu nestačil

Zábřeh opět skvěle vstoupil do utkání a Rapotín už po 6 minutách hry inkasoval. Hostujícím pomohlo ke gólu podmáčené hřiště, které míč zpomalilo, a prvním u něj byl připravený Jan Smékal, jehož branka v 51. minutě znamenala srovnání - 1:1. Srovnán.í hostující borce neuspokojilo a tlačili se do soupeřova vápna dál. Ovšem Rapotínu se opět z dalšího protiútoku podařila vybojovat standartní situace, ke které se postavil Milan Machalický. Jeho centr se snesl na hlavu Michala Kocourka, který dal v 71. minutě domácím důvod k oslavám - 2:1 Času už moc nezbývalo a Zábřeh se stále snažil o kontaktní branku, které se díky dobře zvládnuté obranné práci a zákrokům brankáře Ladislava Maxe, nedočkal. Rapotín dokázal potřetí v řadě vyhrát a Zábřeh si bude muset na výhru ještě minimálně týden počkat

TJ Jiskra Rapotín
Ladislav Max: Po dvou posledních týdnech byla nálada v kabině velmi dobrá, ale čekalo nás další derby, od kterého jsme už od začátku očekávali vyrovnaný průběh. Na hřišti byl Zábřeh mnohem lepším týmem. Celý zápas nás tlačili a přehrávali. My jsme to však ustáli, zůstali mentálně silní, bojovali jsme a nakonec s velkým štěstí zvítězili, což zajistili skvělou pozápasovou atmosféru a pohodu v kabině. Mám pocit, že nám změna na trenérském postu pomohla. Máme nový náboj, který funguje. V boji o záchranu nám tyto další 3 body v boji o záchranu pomohly. Avšak zůstáváme nohama na zemi, protože tvrdá dřina nás ještě čeká.

L. Max [-] - D. Boško [-] , M. Rýznar [-] (89. B. Hudec [-] ) , D. Drozd [-] (87. F. Draňa [-] ) , M. Kocourek [-] , T. Morong [-] , J. Šmirják [-] , J. Ševčík [-] , P. Morong [-] , M. Charvát [-] (70. K. Svačinka [-] ) , M. Machalický [-]