11.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

--

Chlístov doma přehrál Třebelovice

39. M. Rygl , 56. F. Wortner , 70. M. Svoboda , 76. F. Wortner , 79. F. Wortner - 15. M. Kabelka , 45. M. Máca (p.)
12

Fotbalisté Chlístova si připsali proti Třebelovicím velmi cennou a důležitou výhru 5:2

Hosté o gól lepší

Důležité utkání s Třebelovicemi začalo opatrně z obou stran. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Nepříjemnou střelu Rakušana i dorážku kryl domácí gólman Hagara. Do vedení šli hosté v 15minutě kdy Kabelka trefil přesně za tyč 0-1. Na gól se domácí snažili odpovědět, ale hostující obrana fungovala dobře a všechny nabídky do 16tky lehce odvracela. Vyrovnat se povedlo v 39. minutě. Pavel Špaček se zbavil svého strážce jeho střelu na zadní tyč bravurně zneškodnil Nesiba, vyražený míč si našel Michal Rygl a vrátil ho do sítě 1-1. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, hostující kapitán Marek Máca si našel centr na hranici 16tky při zpracování si pomohl rukou, co viděli asi všichni kromě hlavního rozhodčího jeho zakončení ještě gólman vytěsnil na roh. Následující roh hosté šikovně rozehráli Máca byl v dobré pozici zastaven faulem za co byla nařízena penalta, kterou hostující sniper chladnokrevně proměnil 1-2.

Domácí o

Do druhé půlky domácí nastoupili s odhodláním vyrovnat ideálně výsledek zvrátit ve svůj prospěch. Úvod polčasu byl opatrný a čekali na šanci. Na pravé straně dostal ideální míč do běhu Jakub Pokorný ze strany postupoval sám na Nesibu ten jeho zakončení vytlačil na roh. Z rohu našel Pavel Špaček přesně hlavu Frantu Wortnera a bylo srovnání na 2:2. V 70 minutě přišla chvíle Miroslava Svobodu. Na půlce přebral balón obtočil se kolem svého strážce svoje sólo zkušeně zakončil a domácí šli do vedení 3-2. O 6 minut později domácí zopakovali roh a bylo to 4-2. Po dalším povedeném rohu tentokrát z druhé strany hattricku z Wortnerovi hlavy tentokrát zabránilo břevno. Co se nepovedlo hlavou se o další chvilku povedlo z přímého kopu kdy z dobrých 25 metrů prostřelil Nesibu završil hattrick a dal výsledku finální podobu. Posledních 10. minut si už domácí v poklidu pohlídali důležité vítězství.

SK Slavia Chlístov
M. Hagara [-] - D. Brestovský [-] (52. J. Seifert [-] ) , K. Kocmánek [-] , M. Svoboda [-] (83. M. Granát [-] ) , J. Pokorný [-] , M. Špaček [-] , M. Rygl [-] , J. Uhlíř [-] , P. Špaček [-] , F. Wortner [-] , M. Kuchařík [-]

TJ Třebelovice
M. Nesiba [-] - O. Jurka [-] (76. K. Skoumal [-] ) , J. Sedláček [-] , M. Máca [-] (80. T. Brychta [-] ) , O. Kemsa [-] (76. D. Janíček [-] ) , S. Michal [-] , K. Tesař [-] , J. Rakušan [-] , J. Jurka [-] , M. Kabelka [-] , R. Jurka [-]

ŽK: 12. D. Brestovský , 86. J. Uhlíř , 90. M. Rygl - 59. O. Kemsa .
Hráči zápasu: F. Wortner - M. Kabelka .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PINTÉR Štefan - SVOBODA Vladimír, SUCHÁNEK Miroslav.