1.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2022-2023

Rokytnice jasně přehrály Jaroměřice

9

Rokytnice si proti nováčkovi soutěže z Jaroměřice připsaly jasnou výhru 8:0

Domácí hned čtyřikrát udeřili

Rokytnici na úvod sezóny trápí rozsáhlá marodka, a proto musel být tým mužů doplněn o hráče dorostu, například střed zálohy tvořili hráči ve věku 19, 17 a 16 let. Nicméně již od prvních minut byl domácí tým tím aktivnějším. Šance útočníka Michala Bartejse či série rohových kopů v samém začátku utkání ovšem neskončily vstřeleným gólem. Na ten si fanoušci museli počkat do 16. minuty, kdy šestnáctiletý František Štork našel přesnou přihrávkou na pravé straně osamoceného Syrového, ten ještě vracel balón před prázdnou bránu Michalu Štorkovi a domácí šli do vedení. Asistující hráč u první branky, Jan Syrový, se ve 21. a 29. minutě sám zapsal do tabulky střelců. Nejprve úspěšně zakončil únik z pravé strany a následně se prosadil po centru od levého obránce a kapitána Hakla. Rokytnice mohla několikrát své vedení navýšit, gólman Kašparides si však s nájezdy Bartejse či střely dalších hráčů dokázal poradit. Poslední branka první půle přišla v 38. minutě, když se prosadil Michal Bartejs. Domácí tak šli do kabin s úsměvem na tvářích a vedením 4:0.

Domácí pokračovali v kanonádě

Hned po třech minutách hry druhé půle přidal druhou branku v utkání Michal Bartejs a zvýšil na rozdíl pěti gólů. V zápise o utkání je v rozmezí od 75. do 87. minuty třikrát střelecky zapsán další Bartejs, avšak tentokráte dorostenec Ondřej Bartejs. Ten naskočil coby střídající hráč v 54. minutě a zvládl do sítě soupeře po krásných akcích vstřelit tři branky. Ze slibné pozice též střílel například Benáček, pokus střídajícího Vahil’y proletěl nad bránou a ani šance dalších rokytnických fotbalistů další branky nepřinesly. 1.SK Rokytnice tak na úvod nové sezóny dokázala porazit Jaroměřice vysoko 8:0.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Josef, trenér: Do utkání jsme vstoupili aktivně a uzamkli soupeře na jeho polovině. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, ale mnoho vyložených gólovek jsme i trestuhodně zahodili. Chtěl bych ale tým pochválit, chybělo nám nejen kvůli zraněním asi šest hráčů, šanci tak dostali i tři dorostenečtí hráči a celkově myslím, že se hra líbila. Teď nás ale čeká utkání v Hrotovicích, které bude daleko náročnější než tento zápas

FK Jaroměřice nad Rokytnou
Hambálek Tomáš: Jaroměřice nevstoupili do okresního přeboru šťastně. S rychle hrajícím soupeřem si nevěděli rady. Několik dalších tutovek zachránil brankář Kašparides

L. Hobza [-] - J. Syrový [-] (54. O. Bartejs [-] ) , M. Štork [-] , M. Bartejs [-] (63. M. Benáček [-] ) , J. Bartejs [-] , M. Štork [-] , F. Štork [-] (73. M. Vahila [-] ) , T. Barák [-] , J. Hakl [-] , P. Svoboda [-] , R. Šoukal [-]

M. Kašparides [-] - D. Vydra [-] , J. Stejskal [-] (18. D. Částek [-] ) , T. Přibyl [-] , Z. Nykrmajer [-] , P. Hadraba [-] , T. Foltýn [-] , T. Diviš [-] , K. Vybíral [-] , R. John [-] , T. Hambálek [-]

ŽK: 90. J. Hakl - 87. K. Vybíral .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Nováček Ivo - SVOBODA Vladimír, SUCHÁNEK Miroslav.