13.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

25. J. Růžička (p.) , 49. F. Coufal , 51. J. Havelka , 63. D. Salák - 6. Š. Homola , 10. V. Došek , 19. D. Tesař , 30. Š. Homola
15

Po půli by si na domácí nikdo nevsadil, ale ti nakonec vydřeli bod.

Hosté po půli vedli

Hrající kouč opět nemohl nastoupit kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům v dolní polovině těla, a tak jeho místo ve středu zálohy zaujal Roman Diviš a na kraj zálohy se postavil Šimon Homola. Tenhle taktický manévr kouči vyšel na výbornou, protože to byl právě ryšavý novic v sestavě, který v šesté minutě po vysunutí Jakubem Göthem přeloboval domácího brankáře a otevřel skóre zápasu. Za další čtyři minuty bylo na lavičce hosté ještě veseleji, a to, když byl na konci souhry Götha s Vorálkem Došek - 2:0. Po čtvrthodině hry se prosadil ještě po centru Diviše Tesař a bylo to o tři branky. Pak se domácí dostali do hry proměněnou penaltou po faulu Samka. Poločasové skóre stanovil druhou brankou v zápase v 30. minutě Homola, který propálil po přihrávce Götha gólmana střelou na bližší tyč. Krátce před pauzou se mohl prosadit ještě Diviš, ale jeho střelu gólman vyrazil na roh.

Domácí po přestávce srovnali

Po přestávce převzali otěže nad utkáním domácí. Na hosty se valil jeden útok za druhým a každý výpad a standardní situace zaváněly gólem. Snížení přišlo čtyři minuty po pauze, kdy míč zaplul k tyči od Coufala a za další dvě minuty už to bylo jen o branku. Šána si sice střelu Havelky sáhl, ale vytěsnit ji nad břevno už nedokázal. Na konečných 4:4 upravil po hodině hry Salák. Došek sice záhy trefil střelou za hranicí vápna břevno, ale ani domácí nedokázali v závěru zápasu pohnout se skóre, když z malého vápna netrefili zcela prázdnou bránu.

TJ Sokol Kouty
Petr Munduch (trenér): Úvod a celý první poločas byl z naší strany byl hrůzostrašný, vůbec jsme neplnili, co jsme si řekli před zápasem chyběl nám důraz a hlavně pohyb. Strašně jsme kazili v rozehrávce. Po bouřce v kabině jsme překopali sestavu, prostřídali a zkusili se zápasem něco udělat. Podařily se nám dát rychle kontaktní góly. Soupeře jsme začali přehrávat v důrazu a rychlosti díky brzkému přistupování. Fotbal se hraje 90 minut a ne jen jeden poločas. To dnes platilo pro oba týmy. Škoda neproměněné šance v závěru Havelky, mohl to být obrat snů, ale musím přiznat, že remíza je v tomto případě zasloužená. Každý tým byl lepší jeden poločas.

V. Dohnal [-] - D. Salák [-] , D. Stejskal [-] (46. M. Mašek [-] ) , M. Semrád [-] , F. Coufal [-] , M. Neumann [-] (46. F. Salák [-] ) , J. Roušar [-] , J. Havelka [-] , J. Růžička [-] , D. Navrkal [-] (19. J. Hrůza [-] ) , M. Vrzal [-]