13.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Vrchovina si nechává body doma

23

V rámci posledního podzimního 13. kola AGADOS KP mužů béčko Vrchoviny otočilo vývoj zápasu s předposledním týmem tabulky. Trenérům domácího týmu se povedly střídání. Střídající Roman Červenka i Jiří Veselý stáli u otočky utkání.

Poločas bez branek

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, jenže juniorka Vrchoviny pálila jednu šanci za druhou. V 6. minutě Chytrý našel na malém vápně Hlaváče, ale ten poslal míč ve vyložené situaci nad břevno. O dvě minuty později doslat Šmída přihrávku od Jíchy, ale ten netrefil sám před gólmanem svatyni hostů. Po čtvrthodině hry opět Šmída trefil jen gólmana Pelána, přitom měl na malém vápně připraveného Hlaváče! V 18.minutě šel sám Hlaváč do vápna, střelu brankář vyrazil a Šmída z dorážky nedal. Po dvaceti minutách zahrozili poprvé hosté, ale po centru hlavička Černého šla nad břevno. Tlak domácích se rozplynul, jako pára nad hrncem.

Dukovany začaly lépe, SFK zápas otočila

Hosté se na začátku druhé půle ujali dokonce vedení Jackem po PVK - 0:1. V 56. minutě dokázal Hlaváč vyrovnat po odvráceném rohu a následný centr na malé vápno hráč s číslem 16 na dresu dokázal usměrnit do sítě - 1:1. Byl to velmi důležitým moment, ale domácí se nezlepšili. Utápěli se na dobře zformované obraně Dukovan. V 81. minutě se na levé straně uvolnil Chytrý a jeho přesný centr s dorážkou využil střídající Červenka - 2:1. V nastaveném čase hřebík do rakve hostí zatloukl střídající Jiří Veselý, který byl na hřišti pár vteřin a po rohu hlavou dal pečeť výsledku - 3:1.

SFK Nové Město na Moravě B
Ondřej Poul, trenér: "Do dnešního zápasu jsme vstoupili s cílem vyhrát a potvrdit dobré výkony z poslední doby. Nicméně přestože jsme začali skutečně dobře a měli minimálně 4 velice slibné příležitosti, tak tam nic nespadlo a postupem času se hra vyrovnávala a i soupeř hrozil. Do druhé půle jsme šli utkání zlomit, ale místo toho jsme dostali branku, kdy obrana byla ještě někde na párku a soupeř se mohl ptát brankáře, kam chce vstřelit gól. Pak jsme nastoupili na naší oblíbenou disciplínu otočit zápas (již potřetí v krátké době z 0:1 na 3:1) a udělat tak radost fanouškům. Nutno podotknout, že soupeř dnes hrál dobře a zkušeně a nevím co dělá na konci tabulky."

M. Sáblík [-] - R. Hlaváč [-] (67. R. Červenka [-] ) , M. Jícha [-] (46. V. Veselý [-] ) , M. Skalník [-] (90. J. Veselý [-] ) , V. Dobrovolný [-] , L. Polnický [-] , M. Šmída [-] , L. Slavíček [-] (88. M. Kutra [-] ) , R. Blažíček [-] , D. Bača [-] , J. Chytrý [-]