21.kolo, Liberecký | 1.A třída , 2022-2023

--

Zápas, který nakonec nenašel vítěze

43. M. Patka - 66. J. Žoček (p.)
4

Zápas, ve kterém se bojovalo o body, jelikož Žibřidice bojují o první místo a Rozstání se snaží udržet v bitvě o přední příčky v tabulce. Oba celky se utkaly s naprosto rozdílnou formou, zatímco domácí nepocítili chuť porážky již 15 zápasů v řadě, hosté museli napravit 2 prohry, ve kterých obdrželi 13 branek.

I přes podprůměrný výkon se Žibřidice dostaly do vedení

Zápas začal velmi opatrně a ani jeden z klubů nechtěl udělat chybu. V průběhu prvního poločasu měli ze hry více hosté, ale své šance neproměnili a stav byl 0:0. Nakonec se po první větší šanci domácí dostali do vedení ve 43. minutě po gólu kapitána domácích Marka Patky, který dorazil vyraženou střelu. Do kabin rozhodčí ještě ve 45. minutě udělil 2 žluté karty pro hostující hráče Jakuba Žočka a Michala Nováka. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí Žibřidice

Druhý poločas se hosté postarali o srovnání

Do druhého poločasu vstoupili o dost lépe hosté, ale svých gólových šancí nevyužili. V 66. minutě se Rozstání dočkalo zasloženého vyrovnání, když penaltu po faulu ve vápně proměnil Jakub Žoček. Domácím se nedařilo vytvořit si šance a tak se ve větší části druhého poločasu hrálo spíše na jejich polovině, z čehož však hosté nevstřelili gól a zápas tak skončil remízou 1:1.

Žibřidice
Jiří Mráček: Včerejší zápas našemu týmu vůbec nevyšel a můžu říct, že se jednalo o náš nejhorší výkon v této sezóně. Myslím, že se na týmu projevila přestávka z minulého kola, byl to utahaný zápas, který někteří hráči odchodili a musím uznat, že Roztání bylo lepší než my

TJ Sokol Rozstání
Roman Passian: Podařilo se nám konečně stabilizovat sestavu a myslím, že jsme odehráli velice dobré utkání, ve kterém jsme měli navrch. Mohli jsme je asi porazit, ale myslím že 1:1 je nakonec zasloužený výsledek.