7.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Jablonné si připsalo další vítězství

6

Utkání dvou celků z vyšších pozic se odehrálo na stadionu Jablonného nad Orlicí. Jako hostující tým přijel Dolní Újezd. Týmy před utkáním dělil bod a jednalo se o sousedy z tabulky na třetím a čtvrtém místě. Vítězně z duelu odešli domácí, kteří stále nevědí, jaké je to v 1.A třídě prohrát.

Hrálo se na velmi těžkém terénu

Utkání se odehrávalo na mokrém, těžkém hřišti. To jednoznačně poznamenalo celé utkání.

První poločas se hrál vyrovnaný zápas, který nenabízel příliš příležitostí. Ta největší na straně hostů byla střela Davida Franka z větší vzdálenosti. Bohužel pro Dolní Újezd, jeho střela skončila na břevně.

V 32. minutě padl jediný gól prvního dějství. Shymchyshyn na hranici pokutového území obešel hráče a střelou na zadní tyč otevřel skóre.

V závěru poločas musel z důvodu zranění střídat hostující kapitán Pavel Fulík, což velmi uškodilo celému týmu.

Újezd se snažil, ale marně...

Od začátku poločasu šlo vidět, že hosté si jdou za vyrovnáním. Jejich akcím ale chyběla finální fáze. I přes dominanci si nedokázali připravit vyložé šance.

Naopak na druhé straně Adam Kyllar nacentroval míč na Víta Vágnera, který hlavou zvýšil na 2:0.

Hosté se nezvdávali, ale přesně vždy zasáhl Serhii Kyryk, jednou mu pomohl i Jan Kyllar.

V 77. minutě hostující brankář Pavel Váně zfauloval Radima Filipa. Následný pokutový kop proměnil Kryštof Vaníček a stanovil konečné skóre 3:0.