12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2022-2023

11. L. Lopatář , 72. L. Drapák (p.)
29

Domácí potvrdili, že se jim doma daří a mají tři body.

Domácí po půli vedli

Kolem 130 diváků vidělo v Přibyslavicích docela zajímavé derby. V úvodu utkání a v podstatě po celý první poločas měli domácí o něco více ze hry, nicméně i hosté měli pár nebezpečných protiútoků. Už v 11. minutě po prvním rohovém kopu domácích se v malém vápně nejlépe orientoval domácí Lopatář a dostal Přibyslavice do vedení - 1:0. Ve  33. minutě mohli domácí svůj náskok do poločasu zvýšit, když po faulu ve velkém čtverci měli možnost zahrávat pokutový kop, ale domácího Skrobikowského vychytal výborně chytající hostující brankář Rousek.

Domácí si vedení pohlídali

Po změně stran to byli hosté, kteří začali domácím trochu zatápět, ale výsledkem byla jen líznutá tyč domácí branky. Derby začínalo být stále vyhrocenejší, začaly padat žluté karty a rozhodčí utkání měl co dělat, aby nedošlo ke vzájemných potyčkám a konfliktům. V 72. minutě podnikli domácí velmi hezký útok a protože hostující obránce vyrazil po domácí střele z brankové čáry míč rukou, dostal žlutovu kartu a domácí možnost kopat svůj druhý pokutový kop v utkání  K němu se postavil domácí Drapák, který se nemýlil a dostal tak domácí do dvoubrankového vedení - 2:0. Závěr utkání byl velmi nervózní a hektický, hosté nastřelili svoji druhou tyč, ale to bylo z jejich strany všechno. Nervy na pochodu v tomto utkání si nakonec vybraly svoji daň, když byl v závěru utkání po druhé žluté kartě vyloučen domácí Drapák, ale hosté ani z následného trestného kopu nedokázali v utkání skórovat.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (hráč): Poměrně nervózní utkání jsme zvládli dobře, když jsme i za přispění štěstí dokázali udržet čisté konto a získat velice důležité tři body.

FK Rudíkov
Dominik Rousek (hráč): Tady máte lepší komentář k zápasu jak ve skutečnosti probíhal!! Hosté se jako první dostávali do šancí. V 5. minutě kapitán Nožička zatočil míč z pravé strany do vápna hostů, tam byl Pažourek, ale nedokázal míč poslat do sítě. V 7. minutě to byl další centr z pravé strany, autorem byl tentokrát trnka P., našel na velkém vápně Nožičku a ten z „voleje“ poslal míč těsně nad břevno branky, kterou střežil Pisk. V 10. minutě zahrávali domácí rohový kop, ve vápně jeden z domácích hlavičkou poslal míč na branku vyběhnutého Rouska, míč mířil do brány, ale v jasném ofsajdu (z hostů stál před brankou pouze Smieško) ještě míč tečoval Lopatář. Hlavní rozhodčí, který byl od místa nepochopitelně daleko, takže to pravděpodobně dobře neviděl, tak konzultoval situaci s domácím pomezním Svobodou a ten pochopitelně (jak již to tu bývá tradicí) pomohl domácímu týmu k brance. Všichni hráči hostů protestovali, ale bylo to marné. Pan Svoboda by měl mít v Přibyslavicích minimálně bistu, když už ne sochu. Ve 23. minutě rychlý útok hostů po levé straně, Trnka J. se zalekl šance a nenašel odvahu jít do vápna a zakončit, poslal centr pod sebe, domácí obránce míč srazil a ten se dostal ke Smieškovi a následovala střela, s kterou si Pisk poradil. Domácí hráli pouze dlouhé nákopy a v 31. minutě jeden z takových nákopů odkopával hostující Kotačka a po odkopnutí míče mu na nohu naběhl domácí útočník a teatrálně upadl, následoval PK, exekuce se ujal Šárka, Rousek jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou. V 33. minutě vyzkoušeli strategii domácích hosté a poslali dlouhý nákop, míč hlavou poslal mezi stopery Pažourek, za míčem mířil Nožička, ale Pisk výborně přečetl tuto situaci a byl u míče první. Ve 43. minutě zahrozili z rohu hosté, Trnka P. poslal míč z rohu na hlavu Mikysky a ten zakončil nad bránu. Druhý poločas začali hosté velmi aktivně a hráli velmi dobře kombinačně, ve 47. minutě zatáhl míč po pravé straně Nožička, dal pod sebe Smieškovi, ten přihrál na velké vápno trnkovi J. a jeho střela se nevešla mezi tyče. Domácí nestíhali běhat se soupeřem a začali se uchylovat k faulům a místy až k zákeřným zákrokům. V 53. minutě domácí kapitán Čermák úmyslně trefil před hranicí velkého vápna Nožičku loktem do obličeje, přičemž míč byl u rohového praporku. K překvapení hostujících hráčů a i diváků uviděl pouze ŽK (samozřejmě vše se odehrálo před zraky pomezního Svobody!!!). V podstatě bylo hostům naznačeno, že mohou být rádi za trestný kop z tak dobré pozice. Trestný kop zahrál Trnka P., trefil bránící hráče ve zdi a míč se „šoural“ do brány a Pisk s ním měl až moc problému a byl rád, že jej konečky prstů poslal na rohový kop. V 55. minutě Zahráli hosté dlouhý míč na levou stranu Nožičkovi, ten jej jen tak tak doběhl míč u rohového praporku, přetáhl míč na vzdálenější tyč, tam však Smieško nestačil doběhnout. V 56. minutě vybojoval hostující kapitán Nožička míč a poslal jej do šance Trnkovi P., který přehodil brankáře Piska, ale míč skončil na břevně. V 59. minutě zahrávali trestný kop hosté, ale byl z toho rychlý protiútok domácích a v jasné šanci se ocitl Uher, ale netrefil bránu. V 68. minutě sebral míč domácímu stoperovi opět velmi aktivní Nožička, posunul na Trnku P. a ten poslal centr do velkého, tam domácí hráč poslal míč Trnkovi J., který šel sám na brankáře, ale netrefil bránu. Domácí potrestali hosty v 72. minutě a to z PK, který tentokrát proměnil Drapák. PK předcházelo přečíslení ze strany domácích, únik po pravé straně a centr před bránu, kde domácí hráč zakončoval a trefil ruce padajícího Kotačky. V 74. minutě se ukázali domácí v tom „jejich světle“ Šárka si vyšlápl na Trnku J., který mu unikal s míčem u nohy, poprvé jej vzal zezadu přes achilovku, to Trnka ustál a tak přitvrdil, to už se ustát nedalo – Šárka s úsměvem na rtu bral ŽK. V 77. minutě ukázali domácí konečně fotbalovou akci, trestný kop za obranu hostů, tam si výtečně naběhl Kopeček ml. a hlavičkoval, musel se vytáhnout Rousek a míč vyrazil na rohový kop. V 85. minutě, se po nákopu za obranu domácích, dostal k zakončení hostující Doležal a trefil tyč. Krátce na to se ukázal domácí hrající trenér Kopeček, který se po odpískání snažil napálit míčem Pažourka, trefil pouze zábrany, za kterými stáli diváci – byly to maminky s dětmi, tak měli štěstí, že nemířil „vysoko“. Pan rozhodčí se asi bál mu vytáhnout druhou ŽK a tak to „odskákal“ až 88. minutě domácí Drapák, který tu druhou ŽK viděl. Usmívat se jen musím nad zápisem pana rozhodčího – cituji: „Popis vyloučení hráče Drapák Lukáš (95031932): 1 ŽK - V 28. minutě byla udělena 1. žlutá karta za bezohledné strčení do protihráče v nepřerušené hře na HP.2 ŽK - v 88. minutě byla udělena 2. žlutá karta za bezohledné podražení z boku v souboji o míč.Vyloučený hráč následně opustil spořádaně hrací plochu.“ To „spořádaně opustil hrací plochu“ tak ve skutečnosti bylo tak, že na rozhodčího nepříčetně řval a minimálně 2 minuty se nehrálo. Ten kdo si přečte tuto zprávu snad pochopí proč se na web stránce https://fotbalunas.cz/zapas/398017/ píše Domácí potvrdili, že se jim doma daří a mají tři body.

F. Pisk [-] - J. Kolman [-] (65. V. Škorpík [-] ) , J. Uher [-] , L. Lopatář [-] , L. Drapák [-] , P. Čermák [-] , M. Kopeček [-] , M. Kopeček [-] , D. Nejedlý [-] , P. Šárka [-] (85. J. Hricák [-] ) , J. Skrobikowski [-]