12.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2022-2023

Žďár loupil v Jemnicku

16

Souboj o druhé místo pro hosty.

V prvním poločase branka nepadla

Zápas začal aktivní hrou domácích, kteří aktivním napadáním dělali hostům problém s jejich rozehrávkou. Postupně se do šancí dostávali Axman a Sussenbek, ale jejich zakončení bylo nepřesné. Po dobře dvou zahraných rozích se vždy k zakončení dostal Toman. Obě jeho hlavičky šly mimo tři tyče. V největší šanci se po půl hodině hry ocitl opět Toman. Po volném přímém kopu a skrumáži před bránou se k němu odrazil míč a jeho nedůraznou střelu do prázdné brány stačil hostující obránce vykopnout. To jakoby zakončilo domácí aktivitu. Hosté poté odpověděli také několika rohy a volnými kopy. S těmi si ještě domácí obrana poradila.

Hosté po přestávce rozhodli

Ve druhé půli se diváci branek již dočkali. Ovšem k nelibosti do domácí brány. V 50. minutě hosté podnikli rychlý útok, který zakončoval Machatka. Jeho střelu s námahou vyrazil Tesař T. na roh. Následný roh rozehráli hosté na krátko. Nepozorná domácí obrana pak následně zapoměla na zadní tyči na Havlíka, který pohodlně přetažený míč od Peňáze uklidil do brány - 0:1. Jemnicko začalo od té doby ztrácet jistotu. Do hry se vkrádala nepřesnost a zbrklost. To byla voda na kopačky rezervy Žďáru. Ten chodil více do otevřené domácí obrany a po další z jedné akcí zvýšil po kombinace ve vápně opět osamocen Kulhánek - 0:2. Zmar pro domácí dokonal v 78. minutě střídající Viliš. Ten rovnou ze střídání doběhl na rohový kop a po nedůrazu domácích pohodlně hlavou pečetil na konečných 0:3.

1. FC JEMNICKO
Zbyněk Kincl (trenér): Zápas se mi hodnotí špatně. Po velice dobré první půlhodině jsme mohli jít do vedení my. Hráli jsme opradu dobře. Po tutovce Venci jsme už nebyli tak agresivní. Hosté začali být jistější na míči, a to se projevilo ve druhé půli. Úvodní branka jim pomohla a nás srazila. Od toho okamžiku si hosté hráli jak potřebovali a nás již do ničeho nepustili.

T. Tesař [-] - D. Vacuška [-] , V. Toman [-] (85. D. Svěrák [-] ) - T. Bastl [-] , M. Jindra [-] , M. Trnavský [-] (80. J. Kalášek [-] ) , T. Süssenbek [-] (69. V. Kopeček [-] ) , S. Křivánek [-] , P. Tesař [-] , O. Tesař [-] - M. Axman [-] -