13.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2022-2023

--

Nová Ves veze body z Polné

23

První poločas patřil Sapelákům

První poločas dnešního utkání patřil Sapelákům. Hráli aktivně, kontrolovali hru, vytvořili si i několik dobrých možností. Ve 24. minutě po centru Štěpána Bambuly zakončoval v těsné blízkosti hrudí Martin Boháček, gólman Fuksa svůj tým podržel.Ve 32.minutě zakombinovala dvojice našich útočníků Petr Sodomka a Adam Průcha a druhý jmenovaný poslal Sapeláky do vedení 1-0! O dvě minuty později uvolnil Adam Průcha Filipa Bačkovského, jeho střelu zastavil tělem obránce.Ve 42.minutě vypálil Jirka Mužík spoza šestnáctky, ale branku Nové Vsi těsně minul. Do kabin šli tedy domácí s jednogólovým náskokem.

Velká hrubka a Nová Ves dokázala potrestat

Druhou půli zahájili Sapeláci opět aktivně. Ve 47.minutě po centru Štěpána Bambuly nedokázal Kuba Bačkovský dotlačit míč za Fuksova záda. Ve 49.minutě zahrával roh Jirka Mužík, jeho centr našel hlavu Ondry Víchy, ale míč skončil v zámezí. Potom však přišla pětiminutovka, která přinesla obrat v utkání. V 61.minutě zahrávali hosté rohový kop a po několika odrazech míče šťastně vyrovnali Janem Šanderou 1-1. O čtyři minuty později se domácí obrana dopustila velké hrubky a potrestal ji Jan Šandera svým druhým gólem 1-2. Hostujícímu týmu narostla křídla, byli všude první, Sapelákům se hra vůbec nedařila, byli nepřesní, řešili vytvořené situace velmi složitě a zbrkle. Až v 73.minutě měl první možnost k vyrovnání Filip Bačkovský, jeho střela těsně minula levou tyč branky Nové Vsi. O pět minut později ztratili naši hráči míč u půlící čáry, následoval rychlý brejk hostů, který zakončili střelou mimo. Domácí se o vyrovnání snažili, ale byli příliš křečovití. Dokladem toho je i 90.minuta, kdy po centru Štěpána Bambuly měl gól na hlavě Míla Brabec. Bohužel nedal a tak si vítězství odvážejí hráči z Nové Vsi.

TJ Sapeli Polná
Filip Dvořáček, trenér: "V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a zaslouženě jsme vedli 1:0. Bohužel jsem nedokázali vstřelil druhý uklidňující gól, čehož Nová Ves využil a otočila zápas ve svůj prospěch. Tato prohra nás po sérii 17 domácích zápasů bez prohry velmi mrzí. Doufám, že tuto porážku odčiníme v posledním podzimním kole s Náměští."

T. Pokorný [-] - D. Procházka [-] , J. Bačkovský [-] (62. T. Poul [-] ) , P. Sodomka [-] , Š. Bambula [-] , A. Průcha [-] , M. Boháček [-] (80. M. Šimek [-] ) , F. Bačkovský [-] , J. Mužík [-] , O. Vícha [-] , M. Brabec [-]