8.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Svitavy vítězí v okresním derby

5

8. kolo nabídlo zápas mezi týmy z okresu Svitav. Odehrálo se na hřišti v Poličce, která neprožívá právě povedený vstup do sezony. Z pěti prvních utkání vyhrála pouze jedno a všechna zbylá prohrála. Svitavy B měli na svém kontě před zápasem bodů 6, a tak se na ně Polička v případě vítězství mohla dotáhnout. To se ale nestalo, Svitavy zvítězily vysoce 0:4.

Vyrovnaný první poločas

Utkání začalo velice vyrovnaně. Oba celky se stejně často dostávali k menším příležitostem, ale žádná z nich neměla gólové parametry.

Ovšem z důvodu zranění musela Polička střídat hned dvakrát. Hřiště opustili Adam Andrle Pavel Bureš.

Jedinou branku prvního poločasu dali hosté v 34. minutě. Po rohovém kopu se ke střele dostal Miloslav Ovád, jehož střela sice mířila vedla, ale do brány ji ve skluzu dokázal tečovat Pavel Juřík.

Ke konci poločas se vytáhl brankář domácích Marek Lajžner při vyražení střely Dominika Svobody do vrchní části branky.

Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Polička si nevytvořila vyloženou šanci

V druhém poločasu po devíti minutách nacetroval míč do vápna Michal Horák, jeho centr ale pouze Lajžner vyrazil k Vítu Ehrenbergerovi, a ten tvrdou střelou dokázat zvýšit vedení svého týmu na rozdíl dvou branek.

O deset minut později po lajně utekl Pavel Juřík a zbytek akce měl podobný průběh, tentokrát dorážel Dominik Svoboda.

Poslední branku zápasu vstřelil opět Vít Ehrenberger, ta opravdu stála za to. Útočník Svitav si zpracoval míč před vápnem a vyslal přesnou mířenou střelu do pravého horního rohu branky.

Polička se dostává na nepřijemné předspolední místo a její problémy se zraněními tomu příliš nepomáhají.