11.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Libčany otočily zápas s Chlumcem

14

Libčany se zvedají. Doma porazily favorizovaný Chlumec a připsaly si druhou výhru v řadě.

Hartman zařídil vedení Chlumce

Hned od začátku se utkání hrálo z obou stran ve vysokém tempu. Domácí si vytvořili mírnou převahu, ale poprvé skórovali hosté z Chlumce. Ve 27. minutě dokázal překonat brankáře Rolejčka hostující Jakub Hartman, který je v této sezóně zatím druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Svůj gólový účet zaokrouhlil na deset branek. 0:1.

Libčany se pak tlačily za vyrovnáním, ale do poločasu již branka nepadla.

Obrat v druhé půli

Domácí celek si v druhé půli vytvořil značnou územní převahu, ale šance se jim nedařilo proměňovat. Hosté hrozili z rychlých protiútoků a standartních situací. V 69. minutě se podařilo domácím vyrovnat. Kapitán Michael Mařas překonal střelou z dálky hostujícího brankáře Kukala a bylo to 1:1.

Domácí pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla vedoucí branka. V 79. minutě se po individuální akci prosadil Pavel Čihák, který poslal Libčany do vedení. 2:1.

Chlumec už nedokázal na tuto branku odpovědět, a tak všechny body zůstaly v Libčanech.

SK Libčany
Jiří Suchomel (trenér): "Od začátku utkání, které se hrálo ve vysokém tempu, jsme měli míč více na kopačkách a dokázali si vytvářet i nadějné situace okolo vápna hostů. Soupeř byl zase nebezpečný z rychlých brejků a také standardních situací. Jednu z nich jsme špatně dohráli a opět naprosto zbytečně inkasovali. Od té doby se naše převaha ještě zvětšila a přibývalo i šancí na naší straně, které jsme však úspěšně zahazovali. Tak to na sebe musel vzít Míša Mařas, který přehodil brankáře z nějakých 25 metrů. V 80. Minutě pak po hezké individuální akci strhnul Čihák vítězství na naší stranu. Za mě naprosto zaslouženě 3 body proti jednomu z nejkvalitnějších týmu soutěže. Poděkování celému týmu za předvedený výkon! "

FK Chlumec nad Cidlinou B
Richard Vlášek (trenér): "Každá vítězná série jednou končí, ta naše byla utnuta dobře hrajícím týmem Libčan. Jejich hráči byli důraznější (ač poměr ŽK hovoří opačně), vysoko napadali naši rozehrávku, měli více brankových šancí a šli si za vítězstvím. My jsme se sice ujali vedení, vydrželi jsme dobře bránit do 70. minuty, ale herní převahu ve druhé půli dokázali domácí využít k trvalému zatěžování naší obrany a dvě příležitosti proměnili. Na náš vkus dnes byli zbytečně moc vidět rozhodčí. Prohra bolí, ale makáme dál."