4.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Slavia doma porazila Libčany

12

Hradecká Slavia si na domácí půdě připsala další tři body, když zvítězila nad Libčany.

Kabeláč poslal Slavii do vedení

Hned v 5. minutě měl obrovskou šanci domácí Šejv, ale brankář hostů Tošovský ho skvěle vychytal. Slavia byla čatěji na míči, ale hosté podnikali rychlé výpady vpřed. Jeden takový zakončoval jen těsně mimo branku Semerák. V 15. minutě si hostující brankář poradil i s hlavičkou Řezáče.

Ve 24. minutě se ranou přes zeď prosadil z přímého kopu domácí Tomáš Kabeláč a poslal svůj tým do vedení. 1:0.

Další branka již nepadla, a tak Slavia vedla nad Libčany v poločase o jendu branku.

Slavia si výhru pohlídala a přidala další branky

V 51. minutě odcentroval domácí Málek a jeho střílený centr brankář Tošovský vyrazil jen k nohám Jiřího Řezáče, který pohodlně uklidil míč do odkryté branky. 2:0.

V 68. minutě si na přímý kop naskočil domácí obránce Tomáš Kabeláč a hlavou překonal Tošovského. Byla to jeho druhá branka v utkání. 3:0.

Domácí hráči nepřipustili žádné drama v závěru utkání a pohlídali si zisk dalších tří bodů.

FC Slavia Hradec Králové
Václav Pišta (asistent trenéra): "Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a v prvních 20 minutách si vypracovali tři vyložené šance, které jsme, bohužel, neproměnili. Do zaslouženého vedení nás dostal ve 24. minutě přesnou střelou přes zeď Kabeláč T. I do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, když se v 51. minutě po rychlé akci Málka prosadil Řezáč. V 68. minutě si Kabeláč T. naskočil na výborný centr Vošlajera a svojí přesnou hlavičkou pečetil naše zcela zasloužené vítězství po velmi dobrém a zodpovědném výkonu celého týmu."

SK Libčany
Jiří Suchomel (trenér): "Výsledek mluví jasně, na hřišti už to tak jasné nebylo. Dokázali jsme být Slavií víc než důstojným soupeřem. V čem nás naopak soupeř jasné předčil je hladovost po golech a agresivita okolo vápna soupeře. Tam je v současné době náš největší problém."

J. Mašek [-] - M. Strasser [-] , J. Řezáč [-] (67. M. Zbořil [-] ) , T. Kabeláč [-] , O. Mates [-] , D. Krotil [-] (73. F. Buchwald [-] ) , M. Málek [-] (67. F. Hlušička [-] ) , J. Štipák [-] , M. Šejvl [-] (73. L. Kundrt [-] ) , J. Labík [-] , T. Vošlajer [-] (82. J. Jelínek [-] )