--

--

Hlučín porazil nováčka 4:1

6

Letní pauza byla krátká a již v pátek 5. 8. se rozběhl naplno kolotoč podzimních zápasů MSFL. Jak jsou týmy na sezónu připraveni se odhalí až za pár kol, ale v rámci prvního kola bylo důležité to, že v duelu mezi Hlučínem a nováčkem soutěže SK Hranice, měli navrch domácí, kteří zvítězili přesvědčivě 4:1.

Hosté šli do vedení

Třetí klub lošké tabulky MSFL Hlučín byl před úvodním výkopem s nováčkem soutěže SK Hranice jasným favoritem.

Lepší vstup do utkání měli překvapivě hosté, když se po rychlé akci prosadil Marek a poslal nováčka do vedení 1:0 v 10. minutě.

Hlučín však brzy nato odpověděl, v 16. minutě Smékal geniálně patičkou vybídl ke skórování Mládka, a ten nabízenou příležitostí nepohrdl - 1:1.

Ve 21. minutě se domácí ujali vedení. Moučkův střílený centr zapadl přesně k zadní tyči překvapeného hranického brankáře - 2:1.

Uklidňující třetí branku měl na kopačce aktivní Smékal, jenže pokutový kop poslal nad bránu.

Do kabin se tak šlo za vedení Hlučína 2:1.

Domácí si výhru pohlídali

Hranice zlobily i ve druhé půli, ale v důležitých chvílích, jak v první půli i na začátku druhého dějství, podržel Hlučín dvěma skvělými zákroky brankář Lapeš.

Potřetí domácí udeřili v 58. minutě, když Lehnertova bomba po Plesníkově centru zapadla přesně k tyči.

Na konečných 4:1 pak stanovila v 65. minutě čerstvá posila z Karviné Oliver Putyera.

Domácí tak potvrdili roli favorita a připsali si první třei body do tabulky.

Hosté se pokusí bodovat v rámci druhého kola na půdě Vrchoviny.

FC Hlučín
Filip Smékal - trenér: „Zasloužené vítězství. Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak předvedenou hrou. Vzhledem k velkému horku, to byl pro oba týmy velmi náročný zápas. Trošku mě jenom mrzí, že jsme v posledních patnácti minutách nekontrolovali hru.”