--

Blansko obralo béčko Baníku

8. M. Kapur , 33. D. Thon , 80. M. Kapur - 5. T. Chyla (vl.) , 41. M. Jaroň , 47. F. Sotorník
10

Jasným tahákem a šlágrem 12. kola MSFL byl zápas druhého Hlučína, který v minulém týdnu vyřadil v MOL Cupu ligového lídra z Plzně, s první Kroměříží. V dalším zajímavém utkání obralo doma Blansko béčko Baníku, když bere bod.

2:2 do poločasu

Hosté byli v utkání favoritem a v Blansku se prosadili už po šesti minutách, a to s notnou dávkou štěstí - domácí gólman si srazil do brány Jaroňův centr - 0:1.

Jenže rychle bylo vyrovnáno. Domácí Kapur se ve vápně zmocnil přihrávky spoluhráče Smrčky a přízemní střelou překonal Murina - 1:1 v 8. minutě.

Rušný zápas přinášel i dále zajímavé situace na obou stranách.

Po několika nedotažených příležitostech Baníku využil domácí Thon podklouznutí Fulneka a dostal Blansko do vedení - 2:1 ve 33. minutě.

Ještě před poločasem vyšla Baníku kombinace mezi Sotorníkem a Jaroněm, který vyrovnal - ve 41. minutě 2:2.

Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Oba týmy berou bod

I druhý poločas se nesl v podobném duchu, šance měly oba celky.

Hned zkraje otočil stav ve prospěch hostů Sotorník - ve 47. minutě 2:3.

Hosté pak nedokázali přidat čtvrtý gól z několika nadějných situací.

Jedenáct minut před koncem tak domácí srovnali zásluhou druhé trefy Kapura.

Baník měl ještě v závěru jeden závar v domácím vápně, ale skóre se už nezměnilo.

Oba týmy si tak připisují po bodu.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: "Dnešní zápas v omlazené sestavě nám nevyšel. V defenzivě jsme udělali hrubé individuální chyby a celkově nám vzadu chyběla jistota. Směrem dopředu nám chyběla odvaha kombinovat i při vysokém obranném postavení soupeře. Místo toho jsme hráli dlouhé míče a dostávali jsme se do soubojových situací, ve kterých jsme ztráceli. Vyhrát jsme si dnes za nedostatek odvahy a velké množství nevynucených chyb nezasloužili."