--

--

Spojení "Můj dům, můj hrad" opět zafungovalo

8

Svěřenci trenéra Lukáše Michala opět ve Vrchovina aréně vydřeli tři body za vítězství nad předposledním 1.SC Znojmo FK, a.s., tentokrát v 10. kole (11. hraném) v rámci MSFL. Trenéři domácích bohužel neměli k dispozici útočné duo Matulka s Dubou a navíc musel předčasně střídat středopolař Šteffl, problémem byl nakopnutý stehenní sval. Vše na sebe vzali novicové v týmu Nečas a Ráliš.

Domácí šli do vedení

Za velmi příjemného podzimního počasí za to domácí vzali hned od začátku.

Už v šesté minutě se prezentoval sice nepovedenou střelou Vašek, míč letěl vysoko nad.

V 10. minutě se pískal faul na pronikajícího Vacka. Míč si metr za šestnáctkou postavil Nečas a přesnou střelou na stranu gólmana poprvé rozvlnil síť.

O pár minut později, po rohu Sytaře, se nejlépe na brankové čáře orientoval novic týmu Ráliš a svým důrazem dokopl míč do sítě - 2:0.

Lepší začátek si Vrchovina nemohla přát.

Hosté byli poté jaloví v koncovce. V 18. minutě po chybě Dudy šel sám na Šmídu znojemský útočník, ale brankář Vrchoviny svůj tým podržel, míč odvrátil na roh.

Hrál se otevřený fotbal, bez taktiky, ale další šance do poločasu k vidění nebyly.

Domácí si výhru pohlídali

Druhé dějství patřilo hostům, na dlouhé minuty zamkly Vrchovinu na jejich polovině.

Domácí byly hodně pasivní a hrozili pouze z brejku.

Další branku měl na noze Batelka, ale kombinace přišla v niveč.

Po hodině hry udeřilo před Šmídou po přímém kopu, když hosté po míči zpět dokázaly Čtvrtníčkem snížit - 2:1.

Další hromobití před Šmídou přišlo v 68. minutě, když po centru zleva opět Čtvrtníček hlavou vyzkoušel domácího brankáře. Ten vytasil famózní zákrok a opět svůj tým podržel.

V poslední desetiminutovce přišly chvíle domácích. Jenže dvě příležitosti Skalníka a jedna Novotného zůstaly nevyužity.

Nakonec domácí těsné vítězství uhájili a připsali si důležité tři body do tabulky MSFL.

SFK Nové Město na Moravě
Petr Follprecht, as. trenéra: „Do utkání jsme vstoupili aktivně. Konečně jsme si pomohli standardkami, kdy první gól padl po krásné střele Franty Nečase (premiérový v MSFL) a druhý po rohu, kdy se v malém vápně nejlépe zorientoval Ráliš a též první trefou za Nové Město jsme se ujali zaslouženého vedení 2:0. Na konci poločasu musel nuceně odstoupit ze zápasu Šteffl a to si myslím, že nás poznamenalo v druhé půli. Nebyli jsme poté na útočné polovině tak silní na balónu a hosté vysunutím druhé věže do útoku a za pomoci dlouhých nákopů se dostali do hry. Z toho pramenila kontaktní branka na 2:1. Byli jsme zakřiknutí a ve zbytku utkání už to byl spíše boj se šťastným koncem pro nás. Je škoda, že z takových zápasů děláme zbytečné drama.“

P. Šmída [-] - M. Ráliš [-] , L. Hekerle [-] , J. Novotný [-] , J. Batelka [-] - P. Duda [-] , P. Vacek [-] , D. Šteffl [-] (37. M. Jícha [-] ) , F. Nečas [-] , P. Sytař [-] (65. M. Šmída [-] ) , K. Vašek [-] (78. M. Skalník [-] ) - -