--

--

Znojmo remizovalo s Kvítkovicemi

9

Sedmým kolem pokračovala od pátka do neděle soutěž MSFL. Po sedmi odehraných kolech zůstává stále bez ztráty bodu v čele Kroměříž, která ve šlágru kola zvítězila 2:1 na půdě druhých Rosic. Znojmo, které se pohybuje na druhém pólu tabulky, si připsalo bod za remízu 1:1 s Kvítkovicemi.

Hosté šli do vedení

Hosté nastoupili do zápasu aktivně.

Už ve 3.minutě se hotující Kiška nečekaně probil do vápna a v obrovské příležitosti ho vychytal domácí Chmiel.

Goĺově udeřilo až ve 24.minutě. Na roh hostí vyskočil Blahuta, jeden z nejvyšších hráčů na hřišti, a bylo to - 0:1.

O chvíli později už to mohlo být 0:2! Jen málo chybělo, aby míč zasunul do branky jeden z dvojice nabíhajících hráčů hostí, ale Chmiel těsně před brankovou čárou míč chytil.

Ve 28.minutě mohlo být vyrovnáno, když přímý kop Gonçalvese prodloužil Čtvrtníček, gólman vyrazil a Bakaramoko se snažil prostřelit chumel hráčů, ale míč se od nich dostal na roh.

Hosté tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Domácí dokázali vyrovnat

Začátek druhé půle byl dlouho fotbalově neučesaný.

V druhé půli nejprve zahrozili hosté, ale Chmiel byl opět na svém místě.

V 70.minuě se domácí dočkali, když se po rohu trefil znojemský odchovanec Martin Březina a bylo vyrovnáno - 1:1!

V 79.minutě domácí Březina krásně protáhl Semanka a zařídil roh.

V 86.minutě to mohl být překvapivý gól Znojma, ale míč nakonec vysokým lobem těsně minul branku.

Už v nastaveném čase, snad v poslední sekundě mohli domácí urvat výhru na svou stranu. Gonçalves měl na kopačce rozhodnutí, ale z vápna trefil náruč gólmana!

Utkání tak skončilo remízou 1:1.

Kaňkou za utkáním se stale závěrečná strkanice mezi oběma tábory, do které se zapojili i členové realizačních týmů, a to včetně asistenta trenéra Jihomoravanů, který povalil jednoho z hostujících hráčů na zem. Do fotbalu tohle určitě nepatří!

FC Zlínsko
Petr Zapalač - trenér: "Zápas jsme si sami zkomplikovali. Úplně jsme ustoupili od naší hry, ve Znojmě jsme jednoznačně ztratili dva body. V prvním poločase jsme určovali tempo hry, byli jsme jasně lepší. Kromě branky jsme mohli vstřelit další tři góly. Kdybychom je proměnili, klidně jsme mohli vést 4:0. Kluky jsem upozorňoval, že se Znojmo bude zvedat, že půjde do tlaku. Chtěli jsme zůstat u stejné hry. Od začátku druhého poločasu tomu tak nebylo, hráči byli všude pozdě. Znojmo pak využilo standardku. V závěru nás podržel brankář Semanko."