--

--

Brozany vyloupili Boleslav a předskočily ji v tabulce

9

Souboj sousedů v tabulce se odehrál v šestém kole ČFL na půdě Mladé Boleslavi. Tamní rezerva přivítala Sokol Brozany, které se díky případné výhře mohly posunout právě před Boleslav. Ta padla v domácím prostředí poprvé v sezóně a pustila tak soupeře před sebe. Mezi oběma týmy je nyní uprostřed tabulky rozdíl jednoho bodu.

Vyrovnaný první poločas zvládli o něco lépe Brozany, které se dostaly do vedení

Po úvodním oťukávání se v 10. minutě dostal Stránský k centru, na který jen o pár centimetrů nedosáhl Dufek. V další akci se po Coňkově zaváhání dostal k míči Jindráček. Přízemní ranou trefil pravou tyč boleslavské branky a Soungole dorážkou ve skluzu brankovou konstrukci těsně minul. V 16. minutě po autovém vhazování a narážečce se Soungolem odcentroval Schettl téměř od rohového praporku a Strada z necelých patnácti metrů překonal boleslavského brankáře Kořána. Pět minut po vedoucím gólu byli Brozanští blízko navýšení svého vedení po Výborného trestném kopu, který Hasil hlavičkou nasměroval těsně vedle boleslavské branky. Teprve v závěrečné čtvrthodince první půle si Boleslavští vynutili mírný tlak. Po spolupráci Stránského s Vojtou boleslavský útok nepřesně zakončil Vostřel. Leitlův trestný kop odhlavičkoval od brozanské branky Bechyně. V předposlední minutě po Soungolově přiťuknutí Jindráčkovu přízemní ránu k pravé tyči Kořán jistě lapil. Směrem do druhé půle tak byl zápas naprosto otevřený.

Boleslav se probrala až v nastavení, gólově se ovšem neprosadila

Přestávka hráče Mladé Boleslavi nikterak nenabudila, a tak bezprostředně po změně stran čelili dvěma soupeřovým rohovým kopů v rozmezí jedné minuty. V 52. minutě po Coňkově malé domů zazmatkoval ve vlastním vápně brankář Kořán, při pokusu o kličku mu protihráč Jindráček sebral míč a po přihrávce na hranici šestnáctky Výborný trefil opuštěnou boleslavskou branku střelou podle Jahiče, jenž se marně snažil napravit gólmanův kiks. To byl tvrdý direkt pro domácí, ze kterého se až do konce utkání dnedokázali vzpamatovat. Dohalského střelecký pokus z třiceti metrů Havránek chytil. Na opačné straně hřiště si boleslavský brankář Kořán poradil s nepříjemným Výborného centrem. Ke konci zápasu se očekával nápor domácích nebo pojištění výsledku hostů. Hlavní rozhodčí Lerch přidal nad základní čas čtyři minuty a v nich Boleslavští ohrozili soupeřovu branku častěji a nebezpečněji, než za celý druhý poločas. Ve druhé nastavené minutě po Vlkově centru Novotný křížným zakončením nastřelil levou brozanskou tyč a teprve od ní odražený míč Havránek na brankové čáře chytil. V úplně posledních sekundách utkání po dalším Novotného centru tentokrát vystřelil tvrdě Vlk a brankářem Havránkem vyražený míč jeden z jeho spoluhráčů ukopnul na roh, kterému se Brozanští snadno ubránili. Zápas tak skončil 0:2 z pohledu domácích, kteří tak pustili Brozany v tabulce před sebe.