10.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

V Podlesí rozhodovaly penalty

0

Na hřiště Podlesí zavítal tým z Valašských Klobouk. Mírným favoritem byli domácí, ale nakonec byl k vidění vyrovnaný zápas. Gólů se diváci dočkali až po přestávce. Nejdříve se za hosty prosadil Adam Kurtin, ale vzápětí vyrovnal domácí útočník Žniva. Utkání musely rozhodnout penalty, ve kterých byli šťastnější domácí.

První poločas bez branek

První střelu zápasu vyslal domácí útočník Žniva, ale brankář Důbrava byl na místě. Na druhé straně měl svoji šancí Sáblík, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Podlesí si žádnou velkou šanci ve druhém poločase nevypracovalo. Hosté se snažili útočit, ale ne vždy jejich akce skončila zakončením na bránu, a pokud ano, chyběla střelám větší přesnost. V prvním poločase se tak diváci branky nedočkali.

Za domácí vyrovnal Žniva

Druhá půle už byla záživnější. V 57. minutě chybovali domácí v rozehrávce a rychlý útok vedl k přihrávce před bránu, kde hostující Kurtin přízemní střelou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Podlesí se po obdržené brance oklepalo a převzalo aktivitu na hřišti. Vyrovnání přišlo brzo. V 66. minutě odcentroval jeden z obránců Podlesí a na přední tyči hlavičkující Žniva poslal míč do sítě – 1:1. O chvíli později mohl Zetek přidat druhou branku, ale trefil pouze brankáře Důbravu. Poté měl velkou šanci Radim Blažek, ale přestřelil. Protože domácí vhrli své síly do útoku, hrozili hosté hlavně z brejků, které byly opravdu nebezpečné, ale bez gólového zakončení. Za vyrovnaného stavu musely přijít na řadu penalty. Ty lépe zvládli domácí a připisují si do tabulky jeden bod navíc.

TJ Spartak Valašské Klobouky
Pavel Charvát (Valašské Klobouky, trenér): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Nám v prvním poločase chybělo útoky lépe dotáhnout do konce. Ve druhém poločase měli domácí více ze hry. Po vyrovnávací brance hráli vabank a my jsme mohli dát z brejku gól, ale nepovedlo se.