10.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Další špatný domácí zápas pro Napajedla

0

Tým Napajedel přivítal na svém hřišti celek z Luhačovic. Domácí zažívají pořádný útlum formy a hlavně doma se jim vůbec nedaří získávat body. V nepříliš pohledném zápase dokázali hosté v každém poločase vsítit jednu branku a vezou si tak domů tři body.

David Červenka trefuje první branku

První půle příliš fotbalové krásy nepřinesla. Směrem dopředu byli více nebezpeční hosté, kteří pořádně zahrozili dvakrát, a v obou případech byl hlavním aktérem David Červenka. Nejprve jej vyslal do samostatného úniku aktivní Polách, ovšem útočník Luhačovic sólo zakončil nepřesně. Napravil to v 39. minutě, kdy šel za zdánlivě ztraceným míčem, domácí zadák se srazil s brankářem, Červenka odražený míč parádně zpracoval a levačkou z dobrých 20 metrů trefil přesně prázdnou bránu – 0:1. Domácí tým byl v útlumu a svého soupeře moc neprověřil, nebezpečné situace dokázala pozorná obrana Luhačovic odvrátit. Na brankáře Kuchaře nešla žádná nebezpečná rána.

Liška potvrzuje vítězství

Ve druhé půli přidali hosté na obrátkách a chtěli si zápas pojistit druhou brankou. V 51. minutě šel sám na bránu Polách, ale zastavila jej píšťalka pro těsný ofsajd. Do 60. minuty hrozil nejprve Popelka, chvíli po něm nedůrazně střílel kapitán Ondřej Červenka. Napajedla se k soupeřově brance dostávala jen těžko, jejich nepřesná hra vyústila pouze v několik rohových kopů. V 65. minutě o sobě dal vědět hostující Liška, který střelou z úhlu prověřil domácího brankáře. O dvě minuty později David Červenka předběhl posledního hráče domácích, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěl. V 73. minutě se to už Luhačovicím povedlo. Rychle rozehraný aut potáhl do brankoviště Bernátek, předložil míč nabíhajícímu Davidovi Červenkovi, jeho pokus gólman vyrazil do strany, kde číhal Liška. Ten nekompromisně uklidil míč do sítě - 0:2. V závěru utkání se již nic zásadního nestalo a tři body zaslouženě patří Luhačovicím

FK Luhačovice
Jan Jelínek (Luhačovice, trenér): Dnes to byl hodně průměrný zápas, ale vítězný. Když nedokážeme sbírat body doma, musíme loupit. V zápase jsme byli lepším týmem, dlouho jsme nemohli najít recept na pozornou obranu domácích. Pomohla nám šťastná branka, první půle nebyla podle našich představ. Naopak v druhé půli jsme dokázali výkon gradovat. Vytvořili jsme si několik slibných situací a úniků. Jsem hodně rád za nulu, už bylo na čase. Soutěž je obrovsky vyrovnaná, a pokud chceme zůstat nahoře, musíme body potvrdit doma