23.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

--

--

--

Juřince nestačilo k vítězství ani dvoubrankové vedení. Kateřinice zahrály skvělý druhý poločas.

53. M. Smilek , 71. F. Mika - 14. D. Vavřík , 28. M. Varga
2

Domácí chtěli ukončit sérii tří proher v řadě, naopak hosté do Kateřinic jeli prodloužit svojí jarní neporazitelnost a chtěli získat další tři body do tabulky. Po prvním poločase to vypadalo že hostům se zisk třech bodů povede, vše ale bylo jinak....

Vše vypadalo celkem jednoznačně….

Zápas začal ostře. Prvních 10 minut to byl fotbal nahoru dolů. První větší šanci měli po rychlém, dlouhém autu hosté. Kdy jejich útočník nastřelil s pomocí domácího brankáře pouze tyč. Kateřinice se snažily hrát dopředu, to se jim moc nedařilo. Centry z kraje nenacházely svoje adresáty. Ve 14. minutě udeřila Juřinka, po krásném míči za obranu si míč perfektně převzal prvním dotekem útočník Daniel Vavřík, a v situaci jeden na jedna s brankářem se nemýlil a poslal míč k zadní tyči. 1:0 pro hosty. Další branka přišla v 28. minutě. Kdy po pěkné akci hostů po kraji dorážel do prázdné brány Miroslav Vágra. Kateřinice se nemohly dostat do hry, v útoku to nefungovalo ideálně. Do šance se dostal Peredarjuk, jeho střela však neměla dostatečnou razanci a brankář si sní poradil bez problému. Po centru z kraje se ve vápně dostal k zakončení jeden z hráčů, jeho střela však orazítkovala pouze tyč. Poslední slovo měla Juřinka, opět identická akce jako u druhého gólu, tentokrát však z druhé strany. Domácí brankář však dobře zasáhl. A tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro hosty.

Csaplárova past nesklapla úplně.

Domácí chtěli se zápasem něco udělat. Chtěli se dobře naladit na středeční finále Krajského poháru které se odehraje na Zlínské Letné. Od začátku poločasu to bylo vidět. Začali hrát aktivně, a nepouštěli hosty do žádných akcií. V 53. minutě prolomil jejich obranu Martin Smílek. Po centru z práva umístil střelu k přední tyči, gólman Blaha byl bez šance. Domácí pokračovali v tlaku. Hosté se otřepali a začali se také dostávat do hry. V 70. minutě přišlo střídání. Za Kateřinice nastoupil na hřiště mladý Filip Mika. Střídání se ukázalo jako výborné, o minutu později se právě jmenovaný Mika prosadil po standardní situaci hlavou. 71. minuta a je srovnáno. Poté to bylo vyrovnané, šance měli jak domácí tak hosté. Největší šanci Kateřinic měl po samostatném úniku opět Mika. Toho však dohnal obránce a jeho střelu zblokoval. Dramatický zápas, který musel diváky bavit. Konec zápasu. Kateřince si s Juřinkou rozdělili body.