16.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Svratka na lídra nestačila

20

Fotbalisté z Třebíče splnili roli favorita a ve druhém poločase rozhodli o jasné výhře.

Hosté po půli vedli

Začátek utkání byl velmi opatrný, a to až do první branky utkání, kterou vstřelil Dominik Adam po několika odrazech v šestnáctce - 0:1. Poté zvyšoval po rohovém kopu hlavou Lukáš Hráček - 0:2. Hostující kapitán vstřelil i třetí branku, když si dorazil vlastní střelu - 0:3. Poté přišla pěti minutová nekoncentrovanost hostů z Třebíče a dvě zbytečné ztráty, kdy soupeř během dvou minut snížil - 2:3

Hosté si vedení pohlídali

K druhému poločasu hostépřistoupili velmi zodpovědně, kontrolovali hrua začali si vytvářet velké množství šancí. Uklidňující branku vstřelil Hobza po střele na bližší tyč - 2:4. Další branku přidal rovněž Marek Hobza, když se krásně individuálně uvolnil a nedal brankáři soupeře šanci - 2:5. Na konečné skóre upravil Tomáš Pohanka, který si našel na přední tyči pobídku Vojtěcha Lampíře a placírkou uzavřel účet tohoto utkání - 2:6.

SK Svratka
František Mládek (vedoucí): Musím kluky pochválit. Rozhodně to nevypadalo jako utkání prvního s posledním, kdybychom nemuseli 2x sahat do obrany kvůli kartám, možná bychom těch gólu dostali méně. Co mě mrzelo byla nepokora hostů, kteří před zápasem přišli s obrovským prosíkem, že mají špatnou sadu dresů a jestli bychom se nemohli převléct. Vyšli jsme jim samozřejmě vstříc. A na oplátku nám v průběhu zápasu nadávali do dřeváků, křupanů a bůhví čeho všeho. Takové chování mi od tak suverénního celku přijde dosti smutné.

SK Fotbalová škola Třebíč
Tomáš Růžička: Jsme rádi, že jsme utkání ve velmi ztížených podmínkách zvládli a udělali další potřebný krok k vytouženému postupu.