22.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

50. T. Kyzlink , 83. O. Fedra , 85. T. Kyzlink , 88. O. Fedra , 90. F. Nguyen
9

Fotbalisté Moravských Budějovic zvítězili s Koněšínem a lehce se přiblížily k vedoucím Myslibořicím

V první půli branka nepadla

Od první minuty byl obrázek po celý zápas stejný. Hostující Koněšín spoléhal na urputnou obranu a v útoku hrajícího Čermáka, který svojí rychlostí a tvrdostí zkoušel zavařit domácí obraně. Celý zápas však Koněšín nezaznamenal jedinou střelu na bránu a celé utkání se odehrávalo na jeho polovině. Velké šance však z platonického tlaku domácích fotbalistů nepřicházely. V 15. minutě pálil zpoza vápna nebezpečně Tomáš Kyzlink, ale Macháček byl připraven. Oba hráči si souboj zopakovali o dalších pět minut později. Matouš Neubauer rozehrál přímý kop na krátko a Tomáš Kyzlink střelou na bližší tyč donutil Macháčka míč vyrazit na roh. Ve 23. minutě dostal ve vápně nabito Tomáš Kyzlink, který byl po svém zakončení atakován Meczlem. Pískal se však k nepochopení všech přítomných útočný faul Tomáše Kyzlinka . Ve 27. minutě se na hranici pokutového území zbavil svého strážce Jan Čech, ale branku minul. Ve 32. minutě měl na noze další šanci Tomáš Kyzlink. Ten po akci Matouše Neubauera a přihrávajícího Kamila Svobody mířil přesně do míst, kde stál připravený Macháček. Ve 38. minutě našel na zadní tyči Tomáš Kyzlink Maria Premara, ten hlavou branku minul.

Domácí se po pauze rozstřílely

Druhý poločas pokračoval bezzubý tlak domácích hráčů, kteří sice v zápase drželi míč prakticky celý zápas, ale branku ne a ne vstřelit. V 50. minutě se síť konečně za Macháčkem zatřepala. Matouš Neubauer našel na zadní tyči úplně volného Tomáše Kyzlinka a ten se hlavou tentokrát nemýlil - 1:0. Kdo očekával odstartování kanonády a ukončení trápení byl na omylu. Tomáš Kyzlink sice v 63. minutě po dělovce Martina Pařízka doklepl vyražený míč do sítě, ale mával a pískal se ofsajd. V 72. minutě přišel další diskutabilní moment. Tomáš Kyzlink si ve vápně obhodil Šibůrka, ten ho zastavil nedovoleně ale sudí Krejča opět neměl odvahu odpískat penaltu. Na další vstřelenou branku se tedy čekalo až do 83. minuty. Ondřej Fedra zatáhl míč po straně, přihrál pod sebe Matoušovi Neubauerovi, ten přiťukl Tomáši Kyzlinkovi, který pálil z hranici penalty pouze do Macháčka. Míč se však odrazil opět k Ondřeji Fedrovi a ten dal konečně zápasu pojistku - 2:0. O dvě minuty později vybídl ke skórování Tomáše Kyzlinka jeho dvorní nahravač Matouš Neubauer a Tomáš Kyzlink podél Macháčka zvýšil na rozdíl tří branek - 3:0. V 88. minutě krásným pasem za obranu našel Vlastimil Novotný rozeběhnutého Ondřeje Fedru a ten v samostatném úniku zachoval klid - 4:0. Tečku za utkáním udělal další dorostenec Filip Nguyen. Ten měl v poslední minutě řádné hrací doby jednoduchou práci, když ho před prázdnou brankou našel kapitán Martin Pařízek - 5:0

SK Moravské Budějovice
Kyzlink Tomáš, hráč: Soupeř přijel bránit a jednou utéct čemuž logicky uzpůsobil i taktiku. Všechny naše akce, prakticky celý zápas kromě poslední desetiminutovky, končily na vápně soupeře nebo v přehuštěné šestnáctce. Jako již tradičně nám v zápase chyběl pohyb zejména od útočníků a proto jsme měli problém překonat tvrz Koněšína. Utrápené vítězství.

M. Novák [-] - J. Čech [-] , K. Svoboda [-] (69. F. Nguyen [-] ) , M. Premar [-] (73. O. Fedra [-] ) , M. Premar [-] , T. Kyzlink [-] , M. Pařízek [-] , M. Neubauer [-] , J. Kodajek [-] , J. Benda [-] , P. Benda [-]