19.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

--

4

Lanškroun v dohrávce 19. kola přivítal na domácí půdě soupeře z Luže. Domácí měli po minulém zápase co napravovat, kdy prohráli s týmem Rohovládovy Bělé, který byl do té doby na posledním místě tabulky a dostal se tak díky výhře před tým Luže, který o víkendu podlehl soupeři ze Svitav 1:2. První poločas vyšel lépe týmu hostí, kdy o půlce odcházeli do kabin za stavu 0:4 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo utkání dopadnout jinak. Nemožné se však stalo skutečností a domácím se podařilo utkání otočit v průběhu třiceti minut. Díky výhře 6:4 tak mohou slavit zisk cenných tří bodů.

Jednoznačný první poločas

Do úvodu utkání vstoupili o dost  lépe hosté z Luže. V 11. minutě se dostali do vedení po dlouhém nákopu po pravé straně, kdy Ehrenberger po vyběhnutí soupeři pod nohy nedokázal udržet balon a Klesal vstřelil gól na 0:1

Druhou branku přidala Luže v 18. minutě. Po přenesení hry na pravou stranu hřiště se dokázal prokličkovat do vápna Daniel Klenor a následnou umístěnou střelou zvýšil vední svého týmu na 0:2

O 8 minut později se hosté radovali už potřetí. Dlouhý nákop a následující chyba v obraně nechala vyniknout Dominika Fejla, který se dokázal prosadit mezi dvěma obránci a střelou k levé tyči navýšil vedení Luže - 0:3.

Příležitost ke snížení měl ve 28. minutě domácí František Ptáček. Jeho příležitost však dokázal zneškodnit brankář hostí Křemenák. Gólem nesknočila ani další příležitost Ptáčka ve 34. minutě, kdy si dokázal ve vápně najít centrovaný balón a následná hlavička nemířila mezi tři tyče.

Neproměněné šance dokázali hosté potrestat ve 39. minutě. Po špatné rozehrávce domácí obrany se do průniku dostal Dominik Fejl, který dokázal podruhé v tomto zápase překonat Jana Ehrenbergera a hráči Luže se tak mohli radovat z vedení 0:4.

Další chybu hostí nedokázali domácí potrestat ve 44. minutě, kdy se po špatném výběhu Křemenáka odrazil míč pouze na tyč. Do kabin tak šli oba týmy v poločase za stavu 0:4

Nevídaný obrat ve druhém poločase

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ovšem své příloežitosti nedokázali využít, stejně jako v první půli. Snížit se Lanškrounu podařilo v 61. minutě, kdy se k přímému kopu z hranice velkého vápna postavil David Smrkal a krásnou střelou snížil na 1:4

Další šance domácích byla k vidění v 64. minutě, kdy se do průniku na pravé straně hřiště dostal Marek Pecháček. Jeho střelu však dokázal zneškodnit Pravoslav Křemenák. Následující příležitost však dokázali hráči Lanškrouna už využít. K centrovanému míči Jaroslava Sity se dostal Daniel Skalický, který poslal míč hlavou do tyče a od ní se odrazil dále do brány - 2:4. Ani dvoubranké vedení nedokázali hosté z Luže udržet dlouho. O dvě minuty později se k dloubáčku směřujícímu na zadní tyč dostal Marek Pecháček, který se v souboji s obráncem dokázal prosadit hlavou - 3:4.

Vyrovnání domácích přišlo v 75. minutě. Centrovaný míč z přímého kopu Davida Smrkala propadl celým velkým vápnem až za záda brankáře Křemenáka - 4:4

Obrat, který by v poločase nikdo nečekal, dokonali fotbalisté Lanškrouna v 82. minutě. Marek Pecháček si krásně zpracoval křižnou přihrávku a dostal se až do velkého vápna, kde přihrál pod sebe až na zadní tyč. Tam číhal nepokrytý František Ptáček, který pohodlnou střelou do odkryté brány dokonal nevídaný obrat - 5:4. Pojistku pro Lanškroun přidal o dvě minuty později Štěpán Kolomý, který překonal brankáře Luže z velkého vápna a upravil skóre zápasu na konečných 6:4

Fotografie z utkání nám poskytl pan Zdenek Jureček. Děkujeme!