--

--

Frýdek potvrdil formu a přehrál Blansko

7

Forma Frýdku Místku a Blanska z posledních zápasů může působit jako protipól. Domácím se daří vítězil a bodovat i se silnými soupeři, dostali se do klidného středu tabulky. Hosté si na jaře připsali pouze jednu výhru a na další si musí počkat minimálně do dalšího kola. Prohráli totiž i ve Frýdku.

Poločas 3:0 pro domácí

Vstup do utkání neměli hosté ideální a domácí hráči je přehrávali.

Už ve čtvrté minutě se domácí dočkali první branky, když otevíral skóre Dominik Konečný - 1:0.

Frýdek-Místek se tak rychle ujal vedení, které přitom do konce poločasu ještě narostlo.

Ve 35. minutě zdvojnásobil náskok domácích Marián Kovařík, který se navíc do poločasu trefil ještě jednou, a to ve 41. minutě - 3:0.

Do poločasové přestávky tak šli Blanenští ve velmi složité situaci při ztrátě 0:3.

Blansko nesložilo zbraně

Vstup do druhého poločasu mělo však Blansko jako z říše snů!

Během šesti minut dokázalo dvakrát skórovat a vrátilo se do hry o body.

Hned zkraje poločasu, ve 47. minutě, Jiří Tulajdan vstřelil první blanenskou branku a vrátil jeho mančaftu naději.

Ještě lépe to potom vypadalo díky gólu hostujícího Nikoly Todoriče z 51. minuty a Frýdek-Místek držel pouze nejtěsnější rozdíl - 3:2.

Ze strany hostů to bylo vše a v poslední čtvrthodině se výsledek opět přiklonil více na stranu Frýdku.

Timofej Barkov využil svojí pozice a upravil na konečných 4:2.

Blansko proto ani potřetí za sebou nezískalo žádný bod, přičemž na výhru čeká již devět zápasů.

O nápravu se jihomoravští fotbalisté pokusí v neděli 22. května na domácí půdě. Právě tam je čeká souboj s Kroměříží, která nápodobně neprožívá výsledkově nejvydařenější období.

Domácí Frýdek - Místek zajíždí na hřiště Zlína B.

MFK Frýdek-Místek
Dominik Konečný - hráč domácích: Do zápasu jsme šli s uvědoměním, že nás nečeká nic jednoduchého. První poločas z naší strany nebyl úplně podle představ, ale proměněné šance nám zajistili v prvním poločase vedení 3:0. O poločase jsme se uspokojili s dosavadním výsledkem utkání, hostující dokázali snížit na rozdíl jedné branky.. K závěru utkání jsme dokázali ještě jednou vsítit a odskočit na rozdíl dvou branek. S výsledkem 4:2 jsme zápas dohráli. Jsem za celý tým rád, že jsme to zvládli a tři body zůstaly tam, kde patří.

M. Gergela [-] - P. Rubý [-] , P. Zupko [-] (64. L. Raab [-] ) , T. Hykel [-] (84. D. Nieslanik [-] ) , M. Kovařík [-] (84. J. Juříček [-] ) , D. Konečný [-] (71. B. Manzia [-] ) , T. Barkov [-] , M. Burgo [-] , M. Velner [-] , J. Massaniec [-] , J. Blejchař [-]