--

Béčko Baníku potvrdilo roli favorita

40. A. Savi - 21. M. Šín , 31. D. Janošek , 72. D. Janošek , 81. D. Holaň
8

Béčko Baníku se pohybuje na předních pozicích tabulky MSFL a v rámci 27. kola zavítalo na hřiště posledního týmu tabulky JIhlavy B, která se krčí na posledním místě tabulky se ziskem pouhých třinácti bodů. Favorit potvrdil roli favorita a odváží si z Jihlavy všechny body.

Jihlava šla překvapivě do vedení

Karty byly před zápasem rozdány jasně a Baník měl v utkání dominovat.

Úvodní minuty utkání tomu však nenasvědčovaly, protože béčko Baníku na Vysočině neodstartovalo nejlépe.

Krátce po úvodní čtvrthodině utkání, v 17. minutě, co domácím vyšel rychlý protútok středem hřiště, se Savi dostal sám před hostujícího brankáře a po úspěšně provedené kličce otevřel skóre - 1:0.

Hosté ale reagovali poměrně rychle, tlačili se za vyrovnáním a v 31. minutě se jim to povedlo.

A to parádní trefou Janoška, který z přímého volného kopu přes zeď vymetl horní růžek domácí branky.

Ještě do konce prvního poločasu hosté skóre otočili a znovu u toho byl Janošek, do jehož centru přesně vložil nohu Šín - 1:2 ve 40. minutě.

Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté s vedením 2:1.

Baník své vedení po pauze potvrdil

Béčko Jihlavy ve druhém poločase na třetí tým tabulky nestačilo a nepodařilo se jí utkání zdramatizovat.

Ostrava se tlačila za uklidňujícím třetím gólem, ale nejprve aktivní Janošek neproměnil dvě velké šance a následně ani pokutový kop, který mu jihlavský gólman vyrazil.

Hostující Fulnek po sérii neuspěšných pokusů svého spoluhráče následoval, když trefil břevno a teprve v 72. minutě přišlo pro hosty definitivní uklidnění.

Janošek se dočkal a po propadlém centru měl spoustu času přesně zamířit - 1:3.

Devět minut před koncem pak jihlavský brankář neudržel Janoškovu střelu z šestnáctky a Holaň dorazil zblízka balón počtvrté do branky - 1:4.

Konečný výsledek byl víceméně očekáváný a Ostrava si odváží zaslouženě tři body.

V dalším kole mají hosté pauzu a domácí zavítají na hřiště béčka Slovácka.

FC Baník Ostrava B
Milan Chalupa - trenér: Utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme sice soupeře přehrávali, ale naše kombinace byla těžkopádná, nefungoval nám represink a přepínání z útočné do obranné fáze. Soupeř se dokonce dostal do vedení, když jsme včas nezaujali obranné postavení při laciné ztrátě míče. Do přestávky jsme sice skóre otočili, ale s první půlí nejsme spokojeni. Naopak ve druhém poločase jsme nakopli motory, při zisku míče jsme byli přimočaří a vytvořili si mraky šancí. V koncovce jsme ale byli laxní. Až na produktivitu jsme ale s výkonem po změně stran spokojeni.