8.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

Ždírec doma těsně porazil loucké béčko!

45. R. Hanus
0

Na ždíreckou půdu zavítal tým louckého béčka, který v minulém kole o třídu porazil Nadějov. A k zápasu odjížděl v dobrém rozpoložení, jelikož v sestavě se opět objevil kanonýr Toman, to domácím naopak scházel jejich střelec Petr Tlačbaba, který si odpykává trest za červenou kartu. A domácím Tlačbaba scházel, jelikož hosté byli aktivnějším týmem, domácí ale podržel gólman, díky čemuž zvítězili 1:0...

Rozhodnutí přinesla poslední minuta poločasu

Zápas na ždíreckém hřišti začali lépe hosté z Luk nad Jihlavou, kteří působili na hřišti svěžím dojmem. Do první střelecké pozice se dostal David Pertlík, ale z těžké pozice netrefil ze záklonu odkrytou branku, a tak se skóre prozatím neměnilo. Následovaly i další šance hostí, Jan Čermák po dobře rozehraném rohovém kopu trefil tyčku Průšovy branky! Domácí se snažili odpovídat dlouhými nakopávanými míči na agilního Pavla Horáčka, který zlobil hostující obranu celý zápas. V další obrovské příležitosti se ocitl hostující Vít Rychylý, jeho střela už letěla do prázdné branky, v poslední možné chvíli ji však domácí obránce vykopl z brankové čáry! I další šance byla z hostujícího tábora. Po krásné individuální akci se v šanci ocitl Filip Toman, ale gólman domácích Průša střelu famózním způsobem zneškodnil. Poté se ke slovu dostali i domácí, Pavel Horáček byl po skrumáži na správném místě, ale z malého vápna jej skvěle vychytal Martin Žatečka v loucké bráně. Hosté ale nepolevovali, nadále se snažili vstřelit branku, ale Průša byl dnes bezchybný. O to více všechny přítomné překvapilo nastavení prvního poločasu a změna skóre. Branku však vstřelili nikoliv hosté, ale domácí! Po rohovém kopu se hlavou prosadil obránce Rostislav Hanus a stanovil poločasový výsledek na 1:0

Druhý poločas domácí vedení uhájili

Domácím gól do šatny logicky pomohl, naopak hostům jako by vzal vítr z plachet. Ždírečtí začali druhý poločas o poznání lépe, více drželi míč na svých kopačkách a snažili se o navýšení náskoku. To se jim málem povedlo asi po deseti minutách druhé půle, když po rohovém kopu nikým neatakovaný útočník domácích hlavičkoval do břevna Žatečkovy branky! Pak se do šance dostali po delší době i hosté, opet u toho byl Filip Toman, ale Průša opět předvedl suprový zákrok a nedovolil hostům vyrovnání. Domácí vepředu spoléhali na Horáčka, měli náznaky šancí, ale žádná se již neujala, totéž na straně hostů, jelikož proti byl dnes vynikající brankář Ondřej Průša. Zápas tak skončil 1:0 a domácí si tak připsali další tři body do tabulky a nadále se pohybují v čelních patrech tabulky.

TJ Ždírec
Jan Bucl - záložník, Ždírec: "Měli jsme obrovské štěstí a hlavně nás podržel vynikající golman Průša a stoper Čermák! Ve hře dopředu to nebylo ideální, ale několik šancí jsme si vytvořili a jednu proměnili, což nám v konečném zúčtování přineslo vítězství. Vyzdvihl bych bojovnost celého týmu."

SK BUWOL METAL Luka n.Jihl. B
Martin Žatečka - trenér, SK BUWOL METAL Luka nad Jihlavou: "bohužel utkání rozhodla naše nemohoucnost v zakončení, co my neproměníme za šance, to už je do nebe volající. Je to pro nás bohužel ztráta, protože minimálně bod jsme si odvést měli. Skvěle zachytal gólman domácích."