9.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Antonínův Důl se zvedá, odnesla to Brtnice!

0

Antonínův Důl se v poslední době zvedá, naopak Brtnice zabředla do herní i výsledkové krize. Ani v zápase s A.Dolem nebyl zřetelný progres a hosté přenechali domácím všechny body, když vrcholem jejich zmaru byla nrpoměněná penalta. To domácí jsou na dobré vlně, podařilo se jim opět bodovat, a tak se pomalu, ale jistě zvedají ze dna tabulky okresního přeboru...

Chycená penalta domácí nabudila ke zlepšenému výkonu

Domácí se snažili zabodovat doma, ale hosté měli taktéž vysoké cíle, když chtěli konečně prolomit vsledkovou mizérii. Hned v úvodu však domácí museli čelit jedné nepříjemnosti. V 5. minutě byl ve vápně domácích Janem Gothem faulován útočník hostí a byl nařízen pokutový kop. Že je Brtnice v momentální nepohodě potvrdil jindy spolehlivý kanonýr Aleš Frolda, který pokutový kop neproměnil, jelikož dobrý zákrok předvedl gólman Martin Hanáček. I nadále byli hosté lepším týmem, další šanci připravili brtničtí spoluhráči jednomu z útočníků, kdy ale luxusní pas za obranu útočník Brtnice trestuhodně zahodil. Domácí se do první šance dostali v 22. minutě a hned z toho byla vedoucí branka. Lukáš Zdarsa se prosmýknul mezi obránci, vystřelil, Plačkovi balón propadl pod tělem a tam již číhal na dorážku pohotový Ladislav Mazač - 1:0. Asi ve 30. minutě to mohlo být už o dva góly, střelu domácích ale bravurním zákrokem zneškodnil gólman Brtnice Plaček. Do konce poločasu se již nic zásadního nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Zdarsa pojistil vedení domácích

Druhý poločas byl ze začátku opět v režii hostů, kteří se snažili kombinovat, hrát po zemi a zbytečně nenakopávat. Jejich snahy však byly spíše liché, jelikož hra Brtnice se odehrávala spíše uprostřed hřiště nebo od vápna k vápnu, připočteme-li k tomu, že se hosté nedostali k žádnému zakončení, těžko tak mohli pomýšlet na vyrovnání. Zhruba od 60. minuty začali trochu více aktivně hrát i domácí hráči a jejich snažení vedlo v 63. minutě ke druhé svtřelené brance. Brtnický obránce odkopl nešťastně míč na hranici velkého vápna, kde již stáli připravení domácí hráči, když jeden z nich přihrál zcela volnému Lukáši Zdarsovi, který neměl problém skórovat takřka do prázdné branky, 2:0. Posledních dvacet minut bylo ve znamení bránění výsledku ze strany domácích a snahou o vyrovnání ze strany hostů. Domácí si však náskok dokázali zkušeně pohlídat a zápas tak skončil výsledkem 2:0

TJ Sklo Bohemia Antonínův Důl
Vladislav Čurda, trenér: "Jsme rádi, že se konečně zvedáme, také jsem rád, že jsme se konečně sešli v rozumném počtu a nemuseli jsme řešit zranění. Zápas jsme nakonec vyhráli a ubránili, ale Brtnice nás v posledních dvaceti minutách tlačila, a tak jsme rád za tři body."

TJ Sokol Brtnice
Michal Plaček, obránce: "Jak jsme měli dobrý začátek do sezóny, tak se potácíme a trápíme. Ale když nebudeme proměňovat šance, tak to bude ještě horší. Stále mi u nás chybí ta dravost a chuť za vítězstvím od některých hráčů. Doufám, že se misky vah v příštím kole převáží konečně na naši stranu a doma konečně vyhrajeme."

M. Hanáček [-] - L. Pirožek [-] , O. Zeman [-] , M. Hanusek [-] , P. Kocmánek [-] - T. Pokorný [-] , J. Göth [-] , M. Šabatka [-] , P. Vorálek [-] - L. Zdarsa [-] , L. Mazač [-]

J. Plaček [-] - M. Plaček [-] , Z. Doležal [-] , R. Kružík [-] , P. Kružík [-] - J. Vyskočil [-] , R. Marek [-] , T. Doležal [-] , J. Doležal [-] - A. Frolda [-] , J. Kružík [-]

ŽK: 10. L. Mazač , 20. P. Vorálek , 50. L. Zdarsa , 80. M. Pallán - 15. J. Vyskočil , 50. Z. Brussmann .
Hráči zápasu: M. Hanáček , L. Mazač .
Místo: A.Důl. Počet diváků: 80.