7.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

--

Keřkov poprvé v sezoně remizoval

0

Keřkovští fotbalisté si letos poprvé připsali zisk jednoho bodu. Odvezli si remízu ze hřiště Věžnice. Ovšem bod je pro hosty ztráta, naopak pro domácí zisk.

Padly všechny branky

Ve Věžnici bylo k vidění pohledné utkání, do něhož vstoupili aktivněji hosté. Tlačili se od začátku před domácí branku, ale na věžnickou obranu nevyzráli. A tak udeřilo na druhé straně. V 9. minutě zatáhl domácí Novák míč před velké vápno, kde byl faulován. K zahrávání přímého kopu se postavil Šejstal, vsadil na razanci a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Hosté ovšem byli i nadále lepším týmem a dočkali se nakonec i branek. Nejprve si ve 23. minutě naskočil na centr Kunc a hlavou trefil šibenici - 1:1. Ve 32. minutě  po pěkné kombinaci uháněl sám na Drahoše Pavlík a trefil přesně k tyči – 1:2. Ovšem do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Ve 40. minutě domácí zahrávali aut na soupeřově polovině, vzešel z toho centr před bránu a ten uklidil Šejstal - 2:2.

Skórovat mohly oba týmy

Ve druhé půli se hrál dále pohledný fotbal. Hosté byli dále lepší, ale začaly se už více dařit kombinace i domácím. Nejvíce vzruchu přinesla pasáž mezi 60. a 75. minutou. Hosté v tu chvíli asi domácí zatlačili nejvíce, ale gól vstřelit nedokázali. A to i proto, že dvakrát zastoupil už překonaného Drahoše Chvátal. Věžničtí mohli nakonec zápas rozhodnout ve svůj prospěch. V 75. minutě se totiž kopala penalta, po faulu na nejlepšího hráče domácích Chvátala. Míč si postavil kapitán Brukner, ale trefil tyč.

SK Věžnice B
David Drahoš, trenér Věžnic B: „Bod bereme. Hosté byli lepší. Hlavně v první polovině byl ten rozdíl hodně vidět. My jsme naštěstí využili dvě standardní situace a díky tomu skončila půle 2:2. Ve druhém poločase už jsme byli důstojným soupeřem, dařila se nám už i kombinace. Keřkov si přijel pro tři body. Nakonec jsme je mohli mít i my, ale taky jsme nemuseli mít žádný.“

TJ Sativa Keřkov
Milan Zvolánek, hráč Keřkov: „Je to pro nás ztráta. Nejsme spokojeni, měli jsme víc šancí. Věžnice spíše nakopávala balony. Oba dva góly byly takové nešťastné. Navíc jsme neproměnili minimálně tři branky. Ovšem domácí zase nedali penaltu.“

D. Drahoš [-] - R. Kaňka [-] , T. Benc [-] (66. J. Adamec [-] ) , V. Kunc [-] , P. Beneš [-] (89. J. Klíma [-] ) - M. Šejstal [-] , J. Novák [-] , V. Vlach [-] , V. Brukner [-] - M. Chalupník [-] , J. Chvátal [-]

O. Uhlíř [-] - Z. Zadina [-] , P. Pavlík [-] , M. Dubský [-] , D. Wasserbauer [-] - Z. Barák [-] , P. Čejka [-] (77. J. Šuška [-] ) , A. Kunc [-] , M. Zvolánek [-] - J. Svoboda [-] (84. F. Kunc [-] ) , M. Pavlík [-]

ŽK: 42. M. Zvolánek , 81. D. Wasserbauer .
Místo: Věžnice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Půlpán Ondřej - .