9.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

Keřkov přišel o svého kanonýra

14. A. Kunc , 16. P. Čejka
0

Tým, myslící si na postup, si poradil s nováčkem. Během dvou minut si Keřkov zajistil dvoubrankový náskok, ale zároveň přišel o svůj největší střelecký poklad, Adama Kunce, který si poranil sval a zápas ani nedokončil.

Hostům stačili dvě minuty na dvě branky

Začátek zápasu ovládli hosté, kteří začali náporem, a ten vygradoval faulem ve vápně na Svobodu, ale píšťalka rozhodčího zůstala bez hvizdu. Nejprve se ve velké šanci objevil Martin Pavlík, ale ta ještě zůstala nevyužita. Ovšem vzápětí už se Keřkovští mohli radovat z první branky. Zadina pálil, ale střela se se mu příliš nevyvedla, ale Čejka si ji dokázal zpracovat na zadní tyči. Nejprve ho ale domácí brankář vychytal, ale napodruhé ho už prostřelil kanonýr Adam Kunc – 0:1. Uběhly dvě minuty a bylo to dvě branky. Čejka poslal roh před branku a domácí obránce si balon poslal nešťastně do sítě – 0:2. O pět minut později přišla na řadu podobná akce, ale domácí se tentokrát trefili pouze do břevna. Pak už se osmělili i domácí, ale vážnější šanci si nevytvořili. Po pětadvaceti minutách se hostům zranil jejich kanonýr Adam Kunc. Při úniku mu prasklo ve svalu a nejen že nemohl dokončit svůj gólový útok, ale ani zápas.

Keřkov bránil svůj náskok, Maleč byla bezzubá

Do druhé půle museli hosté přeskupit sestavu, protože se ke konci první půle zranil i obránce Sobotka. A tak Milan Zvolánek putoval do obrany a v útoku byla dvojice Filip Kunc, který fotbal hraje teprve dva roky a Milan Zvolánek, brankář béčka. A tak podle toho vypadala i hra. Keřkov bránil svůj náskok. Domácí se uchýlili k nakopávání a to hosté dokázali ubránit. Maleč zahrozila pouze dvěma závary. Naopak hosté čtyřikrát nebyli daleko od navýšení svého náskoku. Dvakrát šel sám na brankáře Josef Zvolánek, ale pokaždé ho trefil a dvě šance zazdil Filip Kunc. Dvě minuty před koncem zmatený rozhodčí Prokš neodpískal nepřímý volný kop proti Keřkovu, když brankář Uhlíř chytil do ruky svůj nepovedený odkop.

TJ Sativa Keřkov
Milan Zvolánek, hráč Keřkova: „Prvních dvacet minut jsme byli lepší a nebezpečnější. Dali jsme dvě branky, ale pak se nám zranil Adam a Sobotka. Museli jsme přeskupit řady a tak jsme se po změně stran soustředili na udržení náskoku. Podařilo se nám to a k tomu přispěla i Maleč, která byla dopředu hodně bezzubá.“