10.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2015-2016

--

Hněvkovice jedou, jsou druhé

3. M. Geher , 16. J. Šťastný , 22. M. Geher , 25. M. Pipek , 81. M. Geher - 29. M. Vašák , 38. J. Havel , 88. L. Sobek
0

Hněvkovicím stačilo 25 minut na to, aby šli v utkání s Leštinou B do vedení 4:0. Jenže pak vyklidily pozice a hostům se podařilo snížit na rozdíl dvou minut, a to ještě do poločasu. Ovšem to bylo ze strany trápící se Leštiny vše. Hněvkovice se tak mohou radovat z vítězství a ze zisku 22 bodů po deseti kolech. Tím vyrovnali loňský historicky největší podzimní bodový zisk.

Za první poločas padlo šest branek

Hned ve 3. minutě poslal křižný centr Tomáš Pajer, ten trohu tečoval Michal Pajer a balon tak skončil u Milana Gehera a ten střelou z hranice vápna otevřel skóre - 1:0. V 16. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Jiří Šťastný, po kombinaci s Milanem Geherem – 2:0. Ve 22. Minutě už to s hosty nevypadalo dobře. Po autu Končela opět střelou z hranice vápna skóroval Milan Geher – 3:0. A po 25. minutách už to bylo o čtyři branky. Kupec obral o balon hostujícího stopera, ale brankář jeho střelu vyrazil pouze k Pipkovi – 4:0. Vypadalo to, že je rozhodnuto, jenže domácí poté vlastní nekoncentrovaností nechali soupeře vrátit do zápasu. Ve 29. minutě utekl Vašák a střelou k tyči snížil – 4:1. Pak se ve 32. minutě ukázali domcáí. Nulíček přímo z trestňáku mířil do břevna. Z následného protiútoku šla Leština v přesile na branku Kubáta, ale svou šanci neproměnila. Ve 38. Minutě ovšem už další brejk proměnila Leština v branku. Vašák opět pláchl, tentokrát jeho střela šla do tyče, ale Havel stihl balon doběhnout a vrátit do sítě – 4:2. Na konci půle Kupec mířil k tyči, ale Kubát se blýskl dobrým zákrokem.

Fotbal už tolik pohledný nebyl

Po změně stran už fotbal příliš ke koukání nebyl. Hosté měli více míč na svých kopačkách, ale vážnější šanci si nevytvořili. Velkou nevoli vyvolala 78. minuta, kdy na branku domácích běželi vedle sebe Nulíček s Vašákem a jejich vzájemný souboj utnul rozhodčí Neuvirth, který již podruhé v letošní sezoně ukázal červenou kartu hněvkovickému hráči. Domácí se i s chybějícím hráčem dokázali v 82. minutě uklidnit. Milan Geher vypálil z dálky a jeho střela zapadla do šibenice. Dvě minuty před koncem sice Leština snížila, ale na víc už nestačila.

TJ Sokol Hněvkovice
Zdeněk Rajdl, vedoucí mužstva Hněvkovic: „Za 25 minut jsme vstřelili čtyři góly a mysleli jsme si, že zápas je jasně vyhraný. Ledabyla jsme se hnali dopředu a toho hosté využili ke snížení. Ve druhé půli jsme nepodali dobrý výkon. Leština má dobré útočníky, kteří, i když se nedostávali na dostřel, nás tlačili. Další důležitý moment bylo vyloučení Nulíčka. O tom, ale ať si udělá obrázek každý sám. Jsme spokojení s první půl hodinou, pak jsme nepochopitelně vyklidili pozice a soupeře, který byl zralý na ručník, jsme nechali hrát. Musím ale vyslovit pochvalu Leštině. Devět z deseti týmů by to po čtyřech inkasovaných brankách zabalilo, ale oni ne, bojovali až do konce.“

TJ Sokol Leština B
Jiří Piskač, trenér Leštiny B: „Když prohráváte za 25 minut 4:0, v páté minutě střídáte pro zraněný, tak je to těžké. Navíc se nám povede snížit na 4:2, ale pak když můžeme snížit na rozdíl jedné branky, tak nedáme stoprocentní šanci. Druhý poločas jsme byli aktivnější, ale akorát jsme korigovali stav. Ale musím říct, že se kluci ještě zvládli zlepšit, ale abychom to vyrovnali, tak to nešlo.“

M. Peroutka [-] - M. Pajer [-] , M. Geher [-] , M. Nulíček [-] , O. Šťastný [-] - J. Kupec [-] (46. J. Chyba [-] ) , T. Geher [-] , T. Pajer [-] (68. T. Chyba [-] ) , J. Šťastný [-] (84. J. Těšínský [-] ) - P. Končel [-] , M. Pipek [-]

P. Kubát [-] - Š. Drahokoupil [-] , J. Karel [-] , L. Reichman [-] , R. Kšíkal [-] - P. Břešťál [-] (77. M. Reichman [-] ) , D. Hospodka [-] , J. Havel [-] , J. Aubrecht [-] (9. T. Vacata [-] ) - L. Sobek [-] , M. Vašák [-]

ŽK: 40. M. Pajer , 59. J. Šťastný - 26. L. Sobek , 35. T. Vacata , 53. J. Havel . ČK: 78. M. Nulíček .
Místo: Hněvkovice. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Neuvirth Jakub - .