4.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Ždírec deklasoval hokejovým výsledkem světelské béčko

0

Ždírecká rezerva si s chutí zastřílela. Odnesla to oslabená Světlá, která přijela pouze s jedenácti hráči. A ještě hodinu a půl před zápasem měl trenér Martin Vaňkát k dispozici jen deset svěřenců. Domácí tak dokázali vyhrát dvoumístným výsledkem, když jim pomohli i posily z A-týmu. Dvojka v bráně Ivan Rezničenko a Pavel Pátek a David Dvořák.

První poločas skončil rozdílem dvou tříd

Zápas byl jednoznačný od samého začátku. A domácí šli do vedení po třinácti minutách. Kanonádu započal Pavel Pátek, když vybojoval balon na středu hřiště, posunul ho na Dvořáka a ten balon zatáhl a poslal ho zpětnou přihrávkou do vápna a Pátek se nemýlil – 1:0. Už ve 21. minutě navyšoval stejný hráč. Tentokrát zužitkoval centr ze strany – 2:0. Za dvě minuty zaúřadoval hrající trenér Tomáš Máša, který vypálil zpoza vápna do šibenice – 3:0. Po půl hodině hry přišel prý nejhezčí gól zápasu. Jakub Tlustý se dostal do vápna levou si přehodil obránce a hned vzápětí pravou mírně z úhlu pálil pod víko – 4:0. Domácí pak ještě přidali další tři branky a do kabin se šlo za stavu 7:0.

Konec v 75. minutě

Do druhého poločasu nastoupilo všech 22 hráčů, jenže postupem času se hostům zranila hned čtveřice hráčů a místo toho, aby dohrávali v sedmi, tak rozhodčí zápas ukončil předčasně, o čtvrt hodinky. Ždírec ale do té doby ještě stihl navýšit své vítězství na desítku. Poslední, desátý hřebíček do světelské „rakve“, zatloukl Bříza. Ten pálil z dálky – 10:0.

TATRAN Ždírec nad Doubravou B
Tomáš Máša, hrající trenér Ždírce B: „Je to mazec. Ale na jednu stranu jsem otrávený a zklamaný, že to takhle dopadlo. Se Světlou jsme hrávali vždycky vyrovnané partie. Oni říkali, že se hráči zranili, ale moc tomu nevěřím. Zkrátka nám to hodně usnadnili. Nám hodně pomohli posily ze širšího kádru áčka a chtěl bych jim za to poděkovat, Kluci opravdu vyčnívali. Ale celkově celý tým i v tom teple hrál dobře.“

FK Bohemia Světlá nad Sázavou B
Martin Vaňkát, hrající trenér Světlé B: „Bylo to hrozný, chybělo mi osm lidí ze základu. V pátek mi oznámili, že nejedou, tak jsem to slepoval a ještě ve tři hodiny v sobotu jsem měl deset lidí. Výkon by nestačil ani na čtvrtou třídu. Výsledek odpovídá a je k nám milosrdný.“

I. Rezničenko [-] - L. Polanský [-] , Z. Pleva [-] , D. Dvořák [-] , P. Pátek [-] (46. O. Beran [-] ) - L. Malínský [-] (46. M. Vomela [-] ) , J. Tlustý [-] (46. J. Matějka [-] ) , J. Zahradník [-] , J. Matějka [-] - T. Máša [-] , D. Bříza [-]

V. Provazník [-] - M. Vaňkát [-] , J. Vaňásek [-] , M. Kroužek [-] , M. Pecha [-] - L. Bárta [-] , D. Bílek [-] , M. Šimek [-] , L. Tecl [-] - V. Čuřík [-] , J. Kořínek [-]

ŽK: 16. V. Čuřík .
Hráči zápasu: P. Pátek , D. Dvořák .
Místo: Ždírec nad Doubravou. Počet diváků: 55.