11.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2015-2016

--

Martin Venc nastřílel bůra

5. K. Křivský , 13. M. Venc , 24. M. Venc , 34. M. Venc , 54. M. Venc , 69. M. Venc , 73. K. Pazderka - 39. M. Šmíd , 56. M. Šmíd
0

Rozsochatec potvrdil roli favorita. Světlou s přehledem porazil vysoko 7:2. Hned pět ze vstřelených branek domácích si připsal kanonýr Martin Venc. Světlá se opět potýkala s tím se vůbec sejít. Navíc měla zraněného brankáře a během zápasu se jí ještě zranil stoper Petrus.

Domácím pomohly rychlé branky na začátku poločasu

Domácí se mohli uklidnit už na začátku zápasu, protože v 5. minutě šli do vedení, kdy se po rohovém kopu v závaru nejlépe zorientoval Křivský a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Provazníka – 1:0. Za osm minut už to bylo o dvě branky. To započal svůj střelecký koncert Martin Venc, který utekl obraně Sklářů a zavěsil – 2:0. Rozsochatec se uklidnil, ale hosté dokázali vystrkovat růžky, ale třetí brankou jejich snahu utnul opět Venc. Ve 24. Minutě doběhl nakopnutý balon, udělal kličku brankáři a došel s míčem prakticky až do branky – 3:0. Za dalších deset minut už to bylo o čtyři branky, když opět úřadoval kdo jiný, než Venc – 4:0. Světlé se podařilo do poločasu alespoň snížit. Milan Šmíd utekl po levé straně a prostřelil brankáře – 4:1.

Za hosty zlobil pouze Šmíd

Po změně stran se odehrával podobný scénář. Domácí byli lepším týmem, ale hosté hrozili hlavně nebezpečným Milanem Šmídem. První branku druhé půle si připsal střelec Venc – 5:1. Na ni za dvě minuty hosté odpověděli proměněným brejkem Milana Šmída – 5:2. Jenže to bylo ze strany sklářů vše. To domácí byli při chuti a dál pálil. V 69. minutě si poslední, svou pátou branku připsal Venc – 6:1. Skóre uzavřel v 73. minutě Pazderka. Ten se zmocnil odraženého balonu a poslal ho z hranice vápna k tyč – 7:2.

TJ Sokol Rozsochatec
Karel Jelínek, vedoucí mužstva: „Pomohly nám dvě rychlé branky, které nás uklidnili, ale i přesto soupeř vystrkoval růžky. To jsme utnuli třetí brankou. Převaha byla celý zápas na naší straně. Oni pak hrozili sporadicky z brejků. Nebezpečný byl hlavně Karel Šmíd, který si dokázal udělat prostor před naší brankou. Jinak jsme měli celý zápas pod kontrolou.“

FK Bohemia Světlá nad Sázavou B
Martin Vaňkát, hráč: „Tam to nešlo vyhrát. Nebyli pomezní rozhodčí, a tak mávali lidi od nich a jeden pomezní měl praporek pořád nahoře a druhý pořád dole. Nepustili nás vůbec do hry. My jsme nedali nějaké tutovky. Bárta nejprve v první a pak i ve druhé půli byl sám před brankářem. Ještě nám rozhodčí neodpískal penaltu. Navíc se nám na začátku zranil stoper Petrus a to bylo znát. Aby toho nebylo málo, tak nám chytal se zraněným tříslem provazník. Byli jsme vůbec rádi, že jsme přijeli. Úkol, zápas odehrát, jsme splnili.“

K. Peňáz [-] - K. Pazderka [-] , M. Venc [-] , O. Fiala [-] (55. J. Špilka [-] ) , P. Dundáček [-] , K. Křivský [-] (46. J. Novák [-] ) , P. Fousek [-] , L. Plodík [-] , D. Šumpich [-] (46. P. Venc [-] ) , R. Venc [-] , D. Meloun [-]

V. Provazník [-] - L. Bárta [-] , M. Šmíd [-] , M. Muzikář [-] , P. Dvořák [-] , R. Frolka [-] , M. Petrus [-] (13. J. Novák [-] ) , L. Tecl [-] , O. Vacek [-] , D. Bílek [-] , M. Vaňkát [-]

ŽK: 89. P. Fousek - 65. M. Šmíd , 90. L. Bárta .
Hráči zápasu: M. Venc .
Místo: Rozsochatec. Počet diváků: 50. Rozhodčí: BERÁNEK Jiří - SVOBODA Dušan (N), HOLUBEC Jaroslav (N).