2.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Nová Ves se s Třebíčí B rozešla smírně po remíze 1:1

0

Dva zápasy, dvě remízy 1:1, taková je zatím bilance TJ Nové Vsi u Nového Města na Moravě v letošní sezoně. V prvním poločase nevyužili novovesští několik nadějních situací a po vedoucím zásahu Třebíče byli nakonec rádi za vyrovnání a konečnou dělbu bodů. Na první vítězství si tak musí počkat minimálně do příštího týdne.

V první půli měli navrch domácí, hosty zachránila tyč

Zejména dlouhými nákopy za obranu mladé hostující obrany se pokoušela Nová Ves překonat třebíčskou obranu, Třebíč se naopak snažila hrát kombinační fotbal po zemi, ale ne vždy se jí to úplně dařilo. Domácí hrozili i ze standardních, ale Procházka v bráně hostů se překonával. V 26. minutě zahrávali domácí sérii rohových kopů, nejprve si po centru Havlíka, hosté málem vstřelili vlasní branku, následoval další rohový kop a osamocený Jan Šandera hlavičkoval do tyče hostující branky. V 30. minutě Nová Ves umně zakombinovala uprostřed hřiště a Petr Šandera se z 20 metrů pokusil překonat Procházku, ten si ale nadvakrát dokázal s jeho pokusem poradit.  Třebíč se do nějakých vážnějších šancí příliš nedostávala, výjimkou byla ta Kováře, který se na chvíli ocitl sám před brankářem Fuksou, ale než si stihl balon připravit ke střele, stihl mu ji jeden z obránců zablokovat. Po zbytek poločasu měli ale převahu domácí, kterým se hosté nedokázali vyrovnat zejména v osobních soubojích, ale třebíčská obrana je do nějakých větších šancí nepustila, takže se v první půlce zápasu diváci branky nedočkali.

Karásek strhl vedení na stranu Třebíče, Bureš rozhodl o dělbě bodů

Ve druhé polovině už Nová Ves nedokázala udržet nasazení z prvního poločasu a taktovku utkání převzali třebíčští fotbalisté. V 54. minutě nechali obránci příliš prostoru Karáskovi a ten povedenou střelou z cca 25 metrů zamířil přesně k levé tyči - 0:1. To trochu zatřáslo se sebedůvěrou domácích celku a Třebíč mohla přidat druhý gól, jenže Kovář v nadějné příležitosti branku netrefil. Zpátky na nohy postavil Novou Ves o poločase vystřídavší Bureš, který v 74. minutě vyrovnal ne úplně povedenou ranou z otočky, která ale zapadla přesně za tyč a rázem bylo srovnáno na 1:1. Zpátky do vedení mohl Třebíč poslat Staněk, který ale i díky jemné teči vracejícího se obránce těsně před ním, nedokázal usměrnit do sítě přihrávku od Karáska. Potom rozehrávali domácí několik nadějných přímých kopů, zejména ta v 87. minutě volala po gólů, ale Košík po centru hlavičkoval těsně nad bránu,  a tak se oba celky rozešly smírně po remíze 1:1.

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě
Josef Starý, asistent Nové Vsi: Přijel k nám kvalitní soupeř s dobrou kombinační hrou, snažili jsme je přehrát nakopávanými míči za obranu a přetlačit jejich mladší hráče. Několik šancí jsme si vypracovali, ale konečnou remízu bereme jako zasloužený výsledek.

HFK Třebíč B
Pavel Němec st., trenér Třebíče B: Připravoval jsem naše mladé hráče na důrazný fotbal, zkušenosti domácích, nebezpečné centry a bouřlivé prostředí. . Mezi 12.-16. minutou jsme přežily výborné standartky domácích, díky obraně a gólmanovi, ale také štěstí. Tempo domácích postupně opadalo a dostávali jsme se do hry i my. Pravdou je, že první poločas měla Nová Ves navrh. Měli jsme logicky problémy s důrazem v osobních soubojích. Ve druhém poločase jsme převzali taktovku hry my a dali gól. Mohli jsme zvýšit, nedali a přišel trest vyrovnávajícím gólem. Od 80. minuty obě mužstva chtěli strhnout vítězství na svoji stranu. Dle mého názoru se hrál fotbal velmi kvalitní, s nasazením, s kvalitními obranami.

J. Fuksa [-] - J. Havlík [-] , T. Novotný [-] (78. F. Košík [-] ) , J. Krejčí [-] , J. Bureš [-] (43. T. Novotný [-] ) - P. Šandera [-] , J. Nečas [-] , J. Šandera [-] , M. Novotný [-] - J. Šandera [-] (46. P. Bureš [-] ) , J. Starý [-]

K. Procházka [-] - R. Houser [-] , T. Zsihovics [-] (66. T. Staněk [-] ) , T. Oberreiter [-] , L. Karásek [-] , D. Kovář [-] (83. L. Zbožínek [-] ) , R. Novotný [-] , D. Lorenc [-] , O. Benda [-] , M. Mašek [-] , M. Pohořilský [-]

ŽK: 79. J. Šandera - 27. T. Zsihovics , 37. L. Karásek .
Hráči zápasu: J. Šandera - K. Procházka , L. Karásek .
Místo: Nová Ves. Počet diváků: 120. Rozhodčí: STANĚK Josef - ŠETEK Jiří, MACH ING. Josef.