--

Krnov v dramatickém souboji udolal Vsetín, ten stále hledá střelce

62. A. Ondra
0

Krnov v bitvě nováčků přivítal na svém stadionu Vsetín. Domácí v prvním kole remizovali se Slavičínem, ale ve druhém prohráli v Dolním Benešově 3:2, i když vedli už 0:2. To Vsetín v úvodním kole prohrál 3:0 s Petřkovicemi a minulý týden uhrál bezbrankovou remízu s Havířovem. Ani tentokrát se vsetínští nedokázali gólově prosadit, Krnovu tak stačila jediná branka Ondry k zisku cenných tří bodů.

Krnovský kouč Mura měl k dispozici konečně kompletní kádr, i když ten už je i tak poměrně úzký. Každopádně domácí vstoupili do utkání aktivněji a měli míč více ve své moci než vsetínští. V prvním poločase se krnovští dostali do 4-5 vyložených šancí, ovšem žádnou z nich nedokázali vystřelit. Po prvním poločase svítil na výsledkové tabuli bezbrankový stav. Ve druhé půli opět držel šance Vsetína zejména brankář Eliáš, který v průběhu celého utkání zabránil snad čtyřem gólům. Vychytal například i Navrátila. Ten se pak dostal do další šance, když však místo zakončení ještě zbytečně hledal někoho ze spoluhráčů. V 62. minutě to byl však právě Navrátil, kdo vymyslel rozhodující akci duelu. Potáhl míč, předal jej Ondrovi, který se proháčkoval mezi bránícími hráči a střelou pod břevno vstřelil jedinou branku utkání – 1:0. Vsetín se snažil vyrovnat, ale to se mu nepodařilo. Krnov tedy doma znovu bodoval, tentokrát naplno. To Vsetín stále má na kontě vstřelených branek nulu, společně s Havířovem a Velkými Karlovicemi.

FK Kofola Krnov
Antonín Mura (trenér FK Krnov): „Po většinu prvního poločasu jsme měli míč pod kontrolou a vypracovali jsme si několik velkých šancí. Aktivní byl především Navrátil, který by však někdy měl být větší „sobec“. Hosty držel jejich brankář. Zhruba po hodině hry se nám podařilo skórovat. Vsetín se tlačil k vyrovnání, ale my jsme své vedení uhájili.“

FC Vsetín
Tomáš Petržela (předseda FC Vsetín): „Byl to spíše remízový zápas. V defenzívě to není špatné, ale zoufale nám schází nějaký střelec. Pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát. V koncovce jsme bezzubí. Uvidíme, zda se nám to podaří vyřešit už v příštím kole.“

R. Kovalík [-] - L. Kužel [-] , M. Daříček [-] , R. Švrček [-] , J. Šimčík [-] - L. Krčmařík [-] (71. J. Hrabovský [-] ) , O. Bartoníček [-] (84. M. Havlíček [-] ) , A. Ondra [-] (88. T. Hudský [-] ) , V. Šustr [-] - P. Navrátil [-] , M. Sklenařík [-]

FC Vsetín
J. Eliáš [-] - T. Chuchma [-] (75. J. Cahlík [-] ) , M. Bělaška [-] , D. Dulík [-] , V. Kovács [-] - V. Surovec [-] , T. Kašpar [-] (75. J. Maček [-] ) , M. Mydlář [-] , R. Kučerňák [-] - M. Jaroš [-] , P. Hořelica [-] (71. P. Kocurek [-] )

ŽK: 85. M. Daříček - 14. P. Hořelica , 63. M. Jaroš , 67. M. Mydlář .
Hráči zápasu: V. Šustr - J. Eliáš .
Místo: Tráva. Počet diváků: 598. Rozhodčí: Černoevič Alexandr - ŠKROBÁK Lukáš, LYSÁK Václav.