--

Slavičín prohrál v Novém Jičíně

56. R. Lokša (p.) , 79. M. Švec
0

V minulém kole si slavičínští dokázali poradit se silnými Novými Sady. V týdnu však hráli také pohárové utkání proti druholigovému Frýdku-Místku. Náročný týden zakončili v Novém Jičíně. Domácí šli do vedení po proměněné penaltě, pojistku pak přidal Martin Švec.

Poločas bez šancí

Nový Jičín měl před utkáním na kontě 12 bodů, to Slavičín, který má zápas k dobru, měl bodů 10. V případě výhry, tak mohl svého nedělního soka v tabulce přeskočit. Úvodních 45 minut bylo hodně vyrovnaných. Oba celky byly poměrně aktivní, ale hra se odehrála převážně mezi oběma šestnáctkami. Nový Jičín měl k dispozici několik standardních situací, ale ani jedna z nich k vedoucímu gólu nevedla. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Penalta a pojistka

I druhá půle byla vyrovnaná. První, a zřejmě také rozhodující, důležitý moment přišel v 56. minutě, kdy hlavní sudí Chlevišťan odpískal pokutový kop za ruku jednoho z bránících hráčů Slavičína. Nutno dodat, že šlo o hodně sporné rozhodnutí. S penaltou dobře naložil domácí kanonýr Radovan Lokša a poslal Nový Jičín do vedení – 1:0. Slavičínští hráči v době od první obdržené branky inkasovali hned 6 žlutých karet. Definitivní razítko na jejich prohru přišlo 11 minut před koncem. Lokša poslal krásný oblouček na Martina Slaninku, ten pronikl do šestnáctky, předložil míč Martinu Švecovi, který už neměl problém uklidit balón do odkryté brány – 2:0. Ve zbývajících minutách už další gól nepadl. Nový Jičín se díky třem bodům posunul na pátou pozici, Slavičín zůstává jedenáctý.

FK Nový Jičín
M. Mihálek [-] - O. Malina [-] , J. Farský [-] - T. Hykel [-] , P. Krčula [-] (87. J. Smolarčík [-] ) , M. Slaninka [-] , L. Švancer [-] , P. Ilko [-] , J. Juříček [-] , M. Švec [-] - R. Lokša [-]

FC TVD Slavičín
P. Jelínek [-] - J. Hlava [-] (72. M. Goňa [-] ) , L. Hladík [-] (80. Š. Havlín [-] ) , J. Lukaštík [-] , F. Macek [-] (85. A. Bartoš [-] ) , P. Elšík [-] , L. Mezírka [-] , O. Školník [-] , D. Plšek [-] , T. Kocián [-] , V. Kalus [-]

ŽK: 32. M. Slaninka , 51. R. Lokša - 66. T. Kocián , 70. P. Elšík , 75. L. Hladík , 83. O. Školník , 86. Š. Havlín , 90. D. Plšek .
Hráči zápasu: R. Lokša .
Místo: Nový Jičín. Počet diváků: 86. Rozhodčí: Chlevišťan Karel - LYSÁK Václav, KOVÁŘČÍK Dominik.