--

--

Petřkovice rozstřílely béčko Opavy

0

Nováček Divize E Odra Petřkovice patří od úvodních kol k favoritům celé soutěže. Před sobotním utkáním s rezervou Opavy měly Petřkovice na domácí půdě úžasnou bilanci – 5 zápasů = 5 výher. Tuto sérii se jim povedlo natáhnout, když čtyřmi brankami sestřelily svého soupeře. Za Opavu jen kosmeticky upravil Juřečka.

Otevřená hra, 2x souhra Levčík – Maceček

Od úvodních minut byly oba celky velmi aktivní a střídaly se v držení míče. V 6. minutě zkusil z větší vzdálenosti Bučkovu pozornost hostující Tomáš Jursa, posila z A-týmu Opavy. Ve třinácté minutě vyběhl gólman Lasák až mimo pokutové území, kde zahrál rukou. Sudí Mikula jej za to „ocenil“ žlutou kartou a Petřkovice měly k dispozici přímý kop z výhodné pozice. Ale domácí s nabídnutou šancí nenaložili nejlépe. Úvodní branku utkání obstarala velezkušená domácí dvojice Levčík – Maceček. Prvně jmenovaný zahrál výborný rohový kop na přední tyč, kde se Maceček „pověsil“ do vzduchu a hlavou otevřel skóre – 1:0. Ve 24. minutě Jursa krásně našel mezi stopery nabíhajícího Juřečku, který poslal míč podél brankáře Bučka, ale kulatý nesmysl skončil těsně mimo tři tyče. V 29. minutě opět zafungovala spolupráce Levčíka a Macečka. Bylo takřka jako přes kopírák, jen to tentokrát nebylo z rohového kopu, ale z přímého kopu. Levčík centroval, Maceček hlavou zavěsil – 2:0. Jenomže už o tři minuty později zahrál roh velmi aktivní Jursa, jako poslední se míče dotkl Juřečka a bylo to jen o gól – 2:1. Ovšem hned vzápětí si Petřkovice vrátily dvoubrankový náskok. Martin Cesnek z nějakých dvaceti metrů práskl do poskakujícího míče a překvapil Lasáka nádhernou střelou – 3:1. V 37. minutě byl velmi blízko brance domácí Ptáček, ale jeho pokus patou Lasák zneškodnil. V první půli se hrál hodně otevřený fotbal, který diváky musel bavit, zejména ty petřkovické. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, které skvěle zahrával Levčík. První dějství už další gól nepřineslo.

Levčíkovo galapředstavení pokračovalo

Na konci 52. minuty už to mohlo být o tři branky, když se před gólmanem Lasákem ocitl zcela sám Karel Maceček, ale pětatřicetiletý útočník svůj hattrick nedokonal. Petřkovická defenzíva pracovala znovu velmi spolehlivě a opavští hráči se přes ni jen velmi složitě dostávali do blízkosti Bučkovy branky. Petřkovice si hlídaly svůj náskok, ale zároveň se nebály zaútočit. Věděly, že kdyby hrály příliš pasivně, mohl by je za to soupeř krutě ztrestat. V 74. minutě zahrával rohový kop David Levčík. A jak to asi mohlo dopadnout? Na zadní tyči nejvýše vyskočil Wozniak a hlavou si připsal svůj první přesný zásah v sezóně – 4:1. Brzy čtyřicetiletý Levčík kopal standardní situace opravdu naprosto famózně. To se musí nechat. Čtvrtý inkasovaný gól zlomil i poslední odpor Opavy. Zbytek zápasu už se převážně dohrával na obranné polovině hostů. Petřkovice zaslouženě zvítězily 4:1, jasným hrdinou utkání byl David Levčík, autor tří gólových asistencí.

FC Odra Petřkovice
Filip Smékal (trenér): „Podle mého soudu to bylo velmi pohledné utkání. V první půli nehrála Opava vůbec špatně. Divákům se musel zápas líbit. My jsme si dokázali pomoct standardními situacemi, které naprosto skvěle zahrával David Levčík. Opravdu musím před ním smeknout. Už na pátečním tréninku mu to šlo velmi dobře, takže jsem rád, že to přenesl i do utkání. Stříleli jsme hezké góly. Druhou půli už jsme si pohlídali.“

A. Buček [-] - Z. Staněk [-] , D. Kašický [-] , V. Polášek [-] , R. Wozniak [-] - M. Cesnek [-] (78. A. Hubeňák [-] ) , D. Levčík [-] , R. Baranek [-] , M. Václavík [-] (64. S. Burian [-] ) - J. Ptáček [-] , K. Maceček [-] (69. J. Darda [-] ) -

SFC Opava B
K. Lasák [-] - V. Jurečka [-] , M. Hoza [-] , M. Hrabina [-] , P. Dřizgevič [-] , J. Košárek [-] - T. Jursa [-] , D. Duda [-] (64. S. Lavrovič [-] ) , L. Češek [-] (46. A. Rolný [-] ) , D. Fišer [-] - T. Gebauer [-]

ŽK: 13. K. Lasák , 69. P. Dřizgevič .
Hráči zápasu: D. Levčík , K. Maceček .
Místo: Tráva. Počet diváků: 204. Rozhodčí: Mikula Petr - GALÁSEK Michal, PÁRAL Roman.