Zápas byl zrušen

Dolní Benešov jede z Blanska s prázdnou

5

Na zápas fotil Petr Krömer. Děkujeme!

Od úvodního hvizdu spustili domácí svou útočnou lavinu. Do první šance jsme se však dostali už ve 4. minutě my, z brejku našel Pecuch nabíhajícího Wybraniece, s jeho volejem si však poradil gólman Nešetřil. Z protiútoku prošel naší obranou Kroutil hlavička Minaříka však zasvištěla nad břevnem! V 11. minutě pelášil na naši branku Machálek, nabil volnému Tulajdanovi, ale Chvěja jeho tutovku zlikvidoval. Ve 13. minutě posoudil rozhodčí „malou domů“ jako nedovolené hraní, přímý kop z hranice velkého vápna však napálil Mach jenom do dobře postavené zdi. Osudnou se pro naše mužstvo stala 23. minuta, z chumlu před naší brankou vystřelil Machálek a k údivu všech skončil balón u levé tyče v naší brance – 1:0… Blízko k vyrovnání jsme byli ve 32. minutě, Pecuch se s Gebaurem prokličkovali domácí obranou, střela Blahuty však minula cíl.

V poločasové přestávce to v naší kabině doslova vřelo!  Po této „bouři“ však byl vstup do 2. poločasu doslova katastrofální. Časomíra se zastavila na 47. minutě a Machálek přidal svůj druhý gól – 2:0!!! Dvoubrankové vedení domácích však mělo doslova jepičí život. Ve 48. minutě rozehrál Rubý s Karčmářem rohový kop a Blahuta nechytatelně trefil skvěle levou šibenici domácí branky – 2:1. Řady domácích viditelně znejistili. V 59. minutě měli sice dobrou příležitost své vedení pojistit, z výhodné pozice však střela Retena z přímého kopu minula cíl. Vyrovnání viselo doslova ve vzduch. V 62. minutě si na centr Rončky naskočil Latka, jeho parádní hlavička se však otřela o pravou tyč už bezmocného brankáře Nešetřila. Gólem neskončila ani další útočná akce našeho mužstva v 67. minutě, Rončka poslal pas na Rubého, ten prodloužil na dobře postaveného Latku, bohužel jeho ukázková zadovka se však mezi tyče nevešla…. Domácí mohli pojistit své vedení v 73. minutě Mach našel křížným pasem nabíhajícího Hladkého, který však z pěti metrů netrefil naši branku…V 76. minutě se však právě Hladký stal domácím hrdinou, využil zaváhání naší obrany a posunul ukazatel skóre na – 3:1. Na tento stav jsme už nedokázali odpovědět. Když v 87. minutě znovu Hladký nepřekonal Chvěju, tak už se výsledek nezměnil. Domácí se tak radovali z vítězství, ke kterému však naše mužstvo přispělo svými chybami…

FK Blansko
Petr Vašíček (trenér): Jsem rád, že jsme to dnešní utkání zvládli vítězně. Mysleli jsme si, že za stavu 1:0 budeme podnikat rychlé brejky, bohužel soupeř nás dostal pod tlak. Ve 2. poločase jsme dali sice druhý gól, ale soupeř se rychle vrátil do hry. Bylo vidět, že nám docházejí po pohárovém zápase v týdnu síly, nakonec jsme však přidali ještě jeden gól, a tak jsme moc rádi za získané tři body.

FC Dolní Benešov
Marcel Melecký (trenér): Z našeho dnešního výkonu jsem zklamaný. První poločas byl více než špatný. Po naší chybě jsme nabídli domácím vedení. Po průvanu v poločasové přestávce jsme šli na hřiště s tím, že máme na příznivý výsledek. Bohužel druhý gól znovu po naší chybě dal domácím křídla. Naštěstí jsme se obratem vrátili do hry! Vyrovnat se však nepodařilo a doslova další darovaný gól znamenal vítězství domácích. Bohužel jsme tak zase bez bodového zisku.